Według wstępnych danych ubiegłoroczne światowe obroty grupy Bosch wyniosły 40 miliardów euro i były o 10 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wynik ten osiągnięto w dużej mierze dzięki obecności koncernu na rynkach międzynarodowych - aż 71 proc. obrotu pochodziło spoza granic Niemiec. Firma jest obecna na całym świecie - 260 jej przedstawicielstw i spółek siostrzanych znajduje się w ponad 50 krajach. Liczba zatrudnionych zwiększyła się w minionym roku o blisko 11 tysięcy do ponad 242 tysięcy osób.

Największą dynamikę wzrostu odnotowano w minionym roku w branży motoryzacyjnej - wynik tego działu na poziomie 25,3 miliarda euro był o blisko 7 proc. wyższy niż w roku 2003. Dzięki temu Bosch był w roku 2004 największym w świecie dostawcą wyposażenia motoryzacyjnego pod względem obrotu. W zakres działalności Boscha wchodzi produkcja systemów do silników benzynowych i wysokoprężnych, układów hamulcowych, systemów energetyki pojazdowej i nadwozia, elektroniki samochodowej, a także sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny oraz urządzeń z zakresu car audio oferowanych pod marką Blaupunkt.

Polskie spółki należące do grupy Bosch osiągnęły w minionym roku obrót na poziomie 1,04 miliarda euro. Na wartość tę składa się także obrót uzyskany dzięki dostawom części samochodowych Boscha do producentów samochodów i silników w Polsce, jak również 50% udział Boscha w spółce Bosch Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Łącznie Bosch zatrudnia w Polsce ok. 1370 pracowników. Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje m.in. sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny i wyposażenie fabryczne, sprzętu audio Blaupunkt. Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Boscha (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50 proc.).