Nowa Skoda Superb została pokazana na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show, gdzie przyciągnęła uwagę dużej liczby odwiedzających teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od chwili odsłonięcia samochód był dosłownie oblegany.

Skoda Superb trafiła do produkcji w 2001 roku, jako model nawiązujący nazwą do limuzyny z 1934 roku. Kolejna generacja pojazdu pojawiła się 7 lat później. Teraz doczekaliśmy się trzeciej już odsłony flagowca Skody. W polskich salonach będzie on dostępny w cenie od 79,5 tys. zł za podstawową wersję z silnikiem 1.4 TSI 125 KM. Najtańszy diesel 1.6 TDI 110 KM kosztuje od 91,5 tys. zł. Jest też w ofercie wersja 4x4 z silnikiem 2.0 TDI o mocy 190 KM, wyceniona na 120,5 tys. zł.

Od momentu, gdy samochód trafił na rynek, do klientów trafiło aż 700 tys. egzemplarzy Superba na całym świecie. Producent, jeszcze zanim pojawił się model, mówił że to najlepsza Skoda w historii. Czy nowa generacja powtórzy sukces?

Choć model ma trudne zadanie, gdyż stanie w szranki z takimi pojazdami, jak Volkswagen Passat, Ford Mondeo czy Opel Insignia, to zaawansowana technologia, niezły wygląd, przestronne wnętrze i przede wszystkim ceny mogą przeważyć szalę na korzyść Superba. Rywale są bowiem drożsi w podstawowych wersjach średnio o 10 tys. zł.

Nowa generacja Skody Superb została wydłużona o 30 mm i poszerzona o 50 mm. Ponadto samochód ma większy o 30 litrów bagażnik, dzięki czemu możemy zmieścić do niego 625 litrów walizek. Mimo większych wymiarów Superb stracił 75 kg ze swojej masy.

W środku wykorzystano lepszej jakości materiały i lekko zmieniono zegary, kształty nawiewów oraz przyciski na konsoli środkowej. Nie jest to ogromna zmiana, ale poprawia charakter wnętrza.

Trzecia generacja Skody Superb powstała na platformie MQB, a pod maską znajdziemy 1,4-litrowy silnik benzynowy generujący 125 KM lub 150 KM mocy oraz 2-litrowe TSI o mocy 220 KM. Do oferty trafią też turbodiesle o pojemności 1,6 oraz 2 litrów, generujące od 110 do 190 KM mocy. W późniejszym terminie dostępne będą jeszcze jednostki 1.8 TSI (180 KM) oraz 2.0 TSI (280 KM).