Wybierz samochód

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross

Suzuki SX4 S-Cross to kompaktowy SUV produkowany przez japońską markę. Auto pojawiło się w 2013 roku i z mniejszym crossoverem SX4 ma wspólny tylko człon nazwy, bowiem nie jest jego następcą oraz jest pozycjonowany wyżej.

Co prawda stylistycznie auto nieco nawiązuje do SX4, jednak jest zdecydowanie większy, ma wyraźniejsze rysy, przetłoczenia nadające mu charakter oraz sporych rozmiarów reflektory. Terenowego charakteru dodają plastikowe nakładki na nadkola, progi oraz zderzaki.

Co prawda umiejętności terenowe auta nie są zbyt duże i nie należy zjeżdżać nim w zbyt ciężki teren, jednak w przypadku dopłaty, otrzymamy napęd na 4 koła Allgrip, który daje nam do dyspozycji 1 z 4 trybów jazdy – Auto, Sport, Snow oraz Lock. Standardowo napędzana jest tylko przednia oś.

Wnętrze charakteryzuje się przyzwoitą przestronnością, szczególnie w II rzędzie siedzeń. Design w środku nie jest bardzo wymyślny, ale odczujemy tu nowoczesność oraz przejrzystość i prostotę obsługi urządzeń pokładowych. Bagażnik oferuje 430 litrów pojemności, a po złożeniu tylnej kanapy otrzymujemy 875 litrów. W 2016 roku Suzuki przeprowadził modernizację swojego SUV-a. Auto otrzymało zupełnie nowy pas przedni oraz nieco zmienione tylne światła. Niestety wg wielu, zabieg ten odjął SX4 S-Cross urody.

Początkowo pod maską mógł pracować 1,6-litrowy benzyniak VVT lub turbodiesel DDiS o tej samej pojemności. Oba silniki generowały 120 KM. Do wyboru była 5-biegowa skrzynia ręczna i bezstopniowa przekładnia CVT. Po liftingu, z oferty zniknęła jednostka wysokoprężna, a motor o zapłonie iskrowym został zastąpiony przez jednostki turbodoładowane – 3-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra oraz 4-cylindrowy o pojemności 1,4 litra. Rozwijają one odpowiednio 110 oraz 140 KM. Zmianom uległ także dobór przekładni. Z jednostkami współpracować mogą 5- lub 6-biegowa skrzynia ręczna lub 6-stopniowy automat.

Konkurentem Suzuki SX4 S-Cross jest m.in. Nissan Qashqai.

Suzuki SX4 S-Cross - generacje

Suzuki SX4 S-Cross (2013&nbsp-&nbsp)

Suzuki SX4 S-Cross (2013 - )

Suzuki SX4 S-Cross - powiązane artykuły

Pokaż więcej

Katalog Samochodów Auto Świat