Mitsubishi Space Star pojawił się w salonach w Polsce kilka miesięcy temu i już od początku wzbudził większe zainteresowanie, niż można było się tego spodziewać. Początkowo niektórzy dość sceptycznie podchodzili do tego auta, jednak z reguły już przy pierwszym kontakcie diametralnie zmieniali o nim opinię.

Przypominamy, iż na długim dystansie testujemy Mitsubishi Space Stara z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1193 cm3 i mocy 80 KM. Długość całkowita pojazdu to 3710mm, szerokość 1665 mm, wysokość 1505 mm, przy rozstawie osi 2450 mm.

Mitsubishi Space Star - osiągi

Jednostka napędowa współpracuje z pięciobiegową skrzynią manualną. Dynamika auta? Poza miastem jednostce trochę brakuje pary, a powyżej prędkości 100 km/h zaczyna doskwierać hałas, natomiast w warunkach miejskich mały motor sprawdza się zadowalająco. Przy stosunkowo niewielkiej masie własnej (tylko 845 kg!), auto szybko reaguje na pedał gazu, a to pozwala kierowcy czuć się w nim bezpiecznie.

Niewielki dyskomfort powoduje hacząca skrzynia biegów. Narzekać można też na kierownicę, która po maksymalnym skręceniu nie powraca samodzielnie do pozycji wyjściowej. To niedociągnięcie przeszkadza głównie podczas manewrów w mieście.

Mitsubishi Space Star - wnętrze

Mitsubishi zapewnia, że Space Star to małe wielkie auto – przestronne, praktyczne i z oryginalnymi rozwiązaniami. Szczególnie można pochwalić praktyczy system bezkluczykowy, który jednak występuje tylko w najbogatszej wersji.

Rzeczywiście, jak na klasę B miejsca w kabinie jest dość dużo. Podróż w piątkę? Raczej sprawdzi się na krótkich dystansach, tym bardziej że niewielka przestrzeń na nogi pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, jak i tylna kanapa nie zapewniają dobrego komfortu.

Pochwalić trzeba dobrą relację wyposażenia do ceny. Nasz egzemplarz to najbogatsza wersja Intense (43 990 zł). Atrakcyjna cena i wyposażenie to zapewne największe atuty Space Stara.

Za niespełna 44 000 zł otrzymacie oszczędne, w miarę przestronne i dynamiczne auto z naprawdę bogatym wyposażeniem. W zasadzie za nic nie trzeba dodatkowo dopłacać – poza lakierem. Konkurencyjne modele z podobnym wyposażeniem są o wiele droższe, np. Skoda Fabia kosztuje 55 600 zł.

Mitsubishi Space Star 1.2 Intense - wyposażenie

Wersja Intense
Airbagi czołowe/boczne S
Kurtyny powietrzne/ESP S/S
Światła przeciwmgłowe S
Kierunkowskazy w lusterkach S
Elektrycznie sterowane szyby/lusterka S
System bezkluczykowy S
Radioodtwarzacz CD S
Sterowanie audio na kierownicy S
Komputer pokładowy S
Klimatyzacja automatyczna S
Aluminiowe falgi S