Miejsce 1: Mio MiVue 846

Zwycięzcą rankingu jest Mio MiVue 846. Kamera samochodowa zapewnia wysoką jakość nagrań w każdych warunkach pogodowych nawet przy szybkiej i dynamicznej jeździe. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości matrycy Sony premium STARVIS™ CMOS, szklanym soczewkom, przysłonie F:1,8, zastosowaniu szerokiego rzeczywistego kąta widzenia wynoszącego 150°, rejestracji obrazu w 60FPS i autorskiej technologii Mio™ Night Vision Pro. Technologia ta w znaczący sposób poprawia jakość nagrań nocnych. W standardowych nagraniach tego typu filmy są albo prześwietlone w przypadku mocnego oświetlenia, albo całkowicie niedoświetlone. To na co trzeba zwrócić uwagę to fakt, że Mio Mio MiVue 846 bardzo dobrze radzi sobie z nagrywaniem szczegółów znajdujących się w otoczeniu trasy. Gdy zatrzymamy odtwarzany film jesteśmy w stanie odczytać na przykład znaki drogowe. Dobrze sprawuje się również zastosowany tryb HDR, który koryguje wiązkę światła padającego na szklane soczewki, by w efekcie otrzymać wyraźny i nieprześwietlony obraz. Tryb ten przydaje się na przykład w momencie wyjazdu z tunelu lub gdy spotkamy na naszej drodze samochód z włączonymi długimi światłami.

Kamera ma niewielkie rozmiary, ale relatywnie duży i czytelny wyświetlacz o przekątnej 2.7". Producent wyposażył urządzenie w wiele rozwiązań, które mają ułatwić komfort jazdy oraz monitoring pojazdu, kiedy nas w nim nie ma. Oprócz wbudowanej i na bieżąco aktualizowanej bazy fotoradarów urządzenie posiada innowacyjną funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. Dzięki tej funkcji Mio MiVue 846 pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku. Nie można również zapomnieć o wbudowanym system wspomagania kierowcy ADAS. Ważnym wsparciem dla kierowcy jest również automatyczny tryb parkingowy, który w tym modelu występuje w formie pasywnej oraz aktywnej po podłączeniu kamery tylnej wraz z urządzeniem Smartbox. Istnieje możliwość podłączenia kamery tylnej Mio MiVue A50. Nie można zapomnieć również o wbudowanym module WiFi, który umożliwia bieżąca aktualizację oprogramowania i baz fotoradarów. Kosztuje 749 zł.

 Foto: MIO

https://www.cartexim.pl/mio-mivue-846-wifi-kamera-starvis-60kl-s-gps-hdr

Miejsce 2: Viofo A119-G V3

Drugie miejsce należy do Viofo A119-G V3. Jest to kamera samochodowa, którą z pewnością trzeba brać pod uwagę, kiedy szukamy wideorejestratora do nocnych nagrań. Produkt gwarantuje obraz w jakości QUAD HD+ i zapisywany jest z tempem do 60 FPS. Dzięki temu podczas dynamicznej jazdy Viofo A119-G V3 zarejestruje płynny i ostry obraz. Model ten wyposażony jest przysłonę F1.6. i kąt widzenia 140 stopni, przez co oko kamery uchwyci nie tylko drogę, ale również sporą część pobocza. Aby uwiarygodnić nagranie wideorejestrator za pomocą wbudowanego modułu GPS określi współrzędne geograficzne nagranej sytuacji drogowej. O czytelne nagranie nocne dba tryb Super Night Vision. W polecanym modelu nie mogło zabraknąć funkcji aktywnego trybu parkingowego, który umożliwi monitorować sytuacje, kiedy kierowcy nie ma w aucie. Ten model kosztuje 525 zł.

Foto: Viofo

https://www.cartexim.pl/viofo-a119-g-v3-rejestrator-trasy-gps-matryca-sony-quad-hd

Miejsce 3: Mio MiVue 866

Trzecie miejsce otrzymuje Mio MiVue 866, który posiada szeroki rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 150 stopni, nagrywa w rozdzielczości Full HD z tempem zapisu 60 klatek na sekundę. Wszystko to sprawia, że nawet przy dużej prędkości obraz ma szeroką perspektywę i jest płynnie nagrany. Nie bez znaczenia dla zachowania jakości obrazu jest, wyposażenie MiVue 866 w najnowszą technologię Mio Night Vison Ultra. Obraz nagranej trasy podczas popołudniowej szarówki, czy w trakcie podróży przez nieoświetlone miejskie przedmieścia będzie jasny i czytelny. Gdy na soczewkę będzie padała za duża wiązka światła zadziała wbudowany tryb HDR, przez co obraz nie będzie prześwietlony. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić nagranie z wiedeorejestratora producent wyposażył urządzenie w wbudowany moduł GPS. Zapisze on między innymi współrzędne oraz czas, w którym zostało wykonane nagranie. Dodatkowo trzyosiowy czujnik ruchu automatycznie zapamięta i zapisze na nagraniu wszystkie nagłe zmiany kierunku ruchu. Jedną funkcji, na którą warto zwrócić uwagę jest informacja o fotoradarach oraz o odcinkowym pomiarze prędkości. Urządzenie na swoim 2,7’’ calowym ekranie pokaże kierowcy dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru. Kamera została wyposażona w dwa automatyczne tryby parkingowe: pasywny oraz po podłączeniu kamery tylnej Mio MiVue A50 i dodatkowego zasilania aktywny. Takie rozwiązanie jest niezwykle rzadko spotykane u innych producentów. MiVue 866 kosztuje ok 899 zł.

Foto: MIO

https://www.cartexim.pl/mio-mivue-866-wifi-60kl-s-gps-sensor-ultra-2-3

Miejsce 4: Viofo A129-G

Na czwartym miejscu został sklasyfikowany wideorejestrator Viofo A129-G. Urządzenie, które kosztuje około 650 zł posiada szeroki kąt widzenia wynoszący 140 stopni oraz matrycę Sony Starvis IMX291, która wraz z obiektywem o jasności F1.6. pozwoli na rejestracje obrazu w rozdzielczości Full HD 1920x1080p. Aby nagrania nocne posiadały równie dobrą jakość co, te wykonane w dzień Viofo A129-G zostało wyposażone w specjalny tryb noktowizji. Aby kierowca posiadał pełen obraz sytuacji producent umożliwił podłączenie kamery tylnej. Dodatkowo uchwyt wideorejestratora posiada moduł GPS, który jeszcze bardziej uwiarygodni miejsce zdarzenia drogowego. Zaletą urządzenia jest wyposażenie go w duży 2 calowy wyświetlacz, który pozwala komfortowo obsługiwać urządzenie raz wygodnie oglądać nagraną wcześniej trasę. Warto również wspomnieć, że urządzenie ma wbudowany moduł WiFi oraz moduł bluetooth. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w tryb parkingowy oraz czujnik przeciążeń. Viofo A129-G kosztuje 649 zł.

Foto: Viofo

https://www.cartexim.pl/viofo-a129-g-gps-kamera-samochodowa-wifi-sony

Miejsce 5: Kenwood DRV-A501W

To kamera z 3-calowym wyświetlaczem zapewniającym wygodne użytkowanie sprzętu. Ma wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu można przesłać bezprzewodowo nagranie na komputer, a następnie przy użyciu dedykowanego oprogramowania można odtwarzać i edytować filmy. Szeroki kąt widzenia wynoszący prawie 130 stopni, przysłona F 1.6 oraz nagrywanie w rozdzielczości QUAD HD (2560x 1440 px z prędkością 30 FPS) gwarantują dobrze doświetlony, wyraźny i posiadający dużą szczegółowość obraz. Kamera samochodowa posiada wbudowany moduł GPS oraz 3-osiowy sensora G, dzięki nim w razie potrzeby otrzymamy dane, które uwiarygodnią obraz sytuacji drogowej. Nie można również pominąć faktu, że Kenwood DRV-A501W posiada wbudowany tryb parkingowy, który w przypadku wyczucia wstrząsów wynikających na przykład z parkingowej stłuczki zapisze nagranie ze zdarzenia. Ten model kosztuje ok 650 zł.

 Foto: Kenwood

https://www.cartexim.pl/rejestrator-video/pozosta/kenwood-drv-a501w-rejestrator-wifi-gps-qhd-16gb

Cartexim od 20 lat importuje i zajmuje się dystrybucją sprzętu audiowizualnego oraz elektroniki użytkowej, w tym kamer samochodowych. Nasi eksperci zauważyli pewną tendencję, która wpływa na zachowania zakupowe. Po pierwsze klienci są coraz bardziej świadomi, a co za tym szukają urządzeń oferujących dodatkowe funkcje, ale przede wszystkim niezawodnych. Po drugie stawiają na jakość. A kamera samochodowa, która narywa dobrze tylko w dzień nie spełnia swojego zadania, ponieważ przykre sytuacje na drodze mają miejsce przez 24 godziny na dobę.

- Nasze doświadczenie ze sprzedażą kamer samochodowych od początku istnienia tej kategorii w Polsce oraz spojrzenie na niezawodność jak i jakość serwisu „od drugiej strony”, pozwala nam uwzględnić niezawodność w powyższym rankingu. Posiadamy dane w większej skali niż pojedyncze doświadczenia klienta końcowego, co jest dużą wartością dla rankingu – powiedział Wojciech Marczak - specjalista ds. sprzedaży rejestratorów w firmie Cartexim.

 Foto: Cartexim