W ostatnich latach każdego roku do Polski trafiało około miliona używanych samochodów, sprowadzonych głównie z Niemiec, Francji i Belgii. Dopiero wybuch pandemii w 2020 roku wywołał spowolnienie, jednak już w tym roku wracamy do dynamik sprzed pandemii. Mimo tego na rynku podaż jest tak duża, że samochody sprzedają się na przysłowiowym pniu. Jak widać, długoterminowo pandemia nie zaszkodziła rynkowi aut używanych, a wręcz przeciwnie – przyczyniła się do sporego boomu.

Po części wynika to z tego, że ludzi zaczęli masowo przesiadać się do samochodów ze strachu przed wirusem. Jednak równie istotny wpływ ma obecny kryzys na rynku pojazdów nowych. Z jednej strony pojawił się problem z półprzewodnikami, co wywołało przestaje produkcyjne niektórych fabryk, z drugiej zaś nowe wymogi unijne wywołały szybki wzrost cen nowych samochodów.

Skorzysta ten, kto będzie elastyczny

Ta sytuacja wydaje się istnym eldorado dla dilerów aut używanych. Żeby jednak skorzystać z tej szansy, trzeba dość szybko dostosować się do zmieniających się trendów. Klienci – rozpieszczeni doświadczeniami zakupów internetowych i zdalnych – zaczynają oczekiwać szybkości, elastyczności i dużego wyboru, także na rynku motoryzacyjnym. Dziś samodzielne wycieczki na zachód po samochody stały się nie tylko uciążliwe ale i ryzykowne, z kolei kupowanie aut za pośrednictwem tradycyjnych aukcji jest teraz czasochłonne i nie gwarantujemy ani przejrzystości, ani znalezienia pewnego samochodu – szczególnie, że rynek wtórny kurczy się także na Zachodzie.

To dobry moment na sprawdzenie nowego kanału dostaw – platform pośredniczących w handlu pomiędzy zachodnimi sprzedawcami i polskimi dealerami aut używanych. Ci którzy zdecydowali się na współpracę z AUTO1.com, największym z takich pośredników, zwykle nie wracają już do poprzednich form zakupu aut. To chyba najlepsza rekomendacja.

Szybka licytacja i duży wybór

Wystarczy wspomnieć, że dostęp do AUTO1.com to jednocześnie dostęp do oferty 30 tys. samochodów każdego dnia. A co ważne, za pomocą tylko kilku kliknięć, można kupić tam samochód z dostawą pod podany adres. Formalności trwają tu naprawdę krótko. Co więcej AUTO1.com przez lata wypracowało standardy weryfikacji aut, które trafiają na platformę. Tu nie ma przypadkowych samochodów z ukrytymi wadami – do każdego auta dołączany jest szczegółowy opis z usterkami, pomiarem powłoki, zdjęciami ewentualnych uszkodzeń oraz nagraniem z uruchamiania i pracą silnika.

Platforma AUTO1.com daje także dostęp do aut ze źródeł niedostępnych dla mniejszych dilerów czy właścicieli komisów. Oprócz aut wystawianych pochodzących z odkupu od osób prywatnych w ofercie AUTO1.com znajdują się, m.in. samochody z firm carsharingowych, leasingowych i oferujących auta w wynajmie średnio i krótkoterminowych. Co więcej, dzięki licznym filtrom wyszukiwania i wiadomościom push w czasie rzeczywistym żaden interesujący pojazd nie umknie uwadze klientów AUTO1.com.

Mimo, że mamy do czynienia z ogromną platformą działającą w wielu krajach Europy, każdy klient biznesowy traktowany jest tu indywidualnie. Po rejestracji trafia pod skrzydła przypisanego opiekuna, z którym wspiera go w każdym problemie, na jaki natrafi podczas korzystania z platformy, czy też dopinania formalności transakcji. Nie trzeba się też martwić o cały proces posprzedażowy: dokumenty, finansowanie zakupu czy logistykę. AUTO1.com wspiera wszystkie procesy sprzedażowe i dostarcza pojazd bezpośrednio pod drzwi. Bez ukrytych kosztów, bez zobowiązań umownych i bez minimalnych ilości zakupu. Jednym słowem: wygodnie, sprawnie i pewnie.