Prace 830 000 młodych artystów z 79 krajów to zbiór fantastycznych pomysłów, jak technologia może pomóc w dbaniu o środowisko i społeczności, rozwijaniu poczucia wspólnoty i dążeniu do lepszej przyszłości. Polską finalistką została 8-letnia Maja Górecka.

Toyota Motor Corporation (TMC) już po raz 11. zaprosiła dzieci z całego świata do udziału w konkursie plastycznym Toyota Dream Car Art Contest. 23 sierpnia 2017 r. w salonie wystawowym Toyota Mega Web w Tokio odbyła się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom. Główne nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych odebrali z rąk Akio Toyody, prezydenta Toyoty, 7-letnia Ruwindya Thushadi Indraratne ze Sri Lanki, 10-letni Hong Yu Liang z Kanady i 15-letnia Victória Bezerra Oliveira z Brazylii. W tym roku w konkursie wzięło udział 830 000 młodych artystów z 79 krajów. Laureaci zostali wybrani spośród zwycięzców konkursów krajowych.

W polskiej edycji tegorocznego konkursu wygrała Maja Górecka, autorka pracy „The EcoRabbit Vehicle”. Jak wyjaśniła autorka: „Ekologiczny samochód-zając jest schronieniem dla zwierząt, sieje nasiona, podlewa rośliny, sadzi kwiaty, ma radio-konewkę, zbiera śmieci, pieli, zapyla kwiaty, dba o rośliny i zwierzęta. Jest napędzany wodą i jeździ na rolkach”. Maja wraz z rodzicami udała się na 5-dniową wycieczkę do Japonii, podczas której wzięła udział w ceremonii wręczenia nagród.

Sędziowie jury wysoko ocenili prace przysłane do konkursu w tym roku. Podkreślili, że uczestnicy wykonali każdy rysunek z dokładnością i troską o szczegóły, aby nadać jak najbardziej odpowiednią formę swoim pomysłom. Rysunki dzieci przedstawiają światy, które wykraczają poza wyobraźnię dorosłych. Jurorzy zauważyli, że wiele przedstawionych na rysunkach historii odwołuje się do istotnych społecznych problemów. Dzięki temu można się przekonać, jak dzieci postrzegają rzeczywistość, z którą borykają się dorośli. Ich interpretacje skłaniają dorosłych do spojrzenia na trudne sprawy w nowy, świeży sposób, z rozwagą i zdrowym rozsądkiem. Jednocześnie, jak podkreślił prezydent Akio Toyoda, rysunki dzieci są pełne ciepła i pozytywnych emocji, które obejmują zarówno ludzi, w tym bliskich, jak i samochody.