Kiedy 12-latek zauważył stojący przed budynkiem szkoły pojazd budowlany z kluczykiem w środku, postanowił skorzystać z okazji. Nastolatek odjechał nim spod Forsyth Middle School w stanie Michigan.

Policjanci ruszyli w pościg za wózkiem widłowym

W minioną sobotę, 25 listopada, około godziny 18.45 policja z Ann Arbor ruszyła do Forsythe Middle School w związku z doniesieniami o nieletnim próbującym ukraść pojazd budowlany. Już w drodze, zaledwie kilka minut po otrzymaniu wezwania, funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd na drodze.

Kierowany przez 12-latka wózek widłowy bez włączonych świateł kierował się na południe z prędkością od 24 do 32 km/h. Kierujący poruszał się ruchliwymi ulicami, unikając przy tym policyjnych zastępów. W trakcie swojej niekontrolowanej przejażdżki uderzył blisko dziesięć zaparkowanych pojazdów.

Po około 30 minutach policjanci zatrzymali nastolatka i przewieźli go do ośrodka dla nieletnich. "Była to bardzo niebezpieczna sytuacja, która łatwo mogła zakończyć się poważnymi obrażeniami" podkreśla policja z Ann Arbor i zaznacza, że w sprawie trwa dochodzenie.

Źródło: facebook.com