Dodatkową atrakcją będą przejazdy gwiazd – artystów i sportowców. Nie zabraknie spektakularnych kraks, zawrotnych prędkości i oryginalnych pomysłów!Wyścig Mydelniczek Red Bull wraca do Polski po dziewięcioletniej przerwie. Pomysłowe pojazdy po raz kolejny zjadą jedną z najbardziej stromych warszawskich ulic – Agrykolą. Tor będzie niezwykle wymagający. Uczestnicy będą musieli pokonać liczne szykany, wyprofilowany stromy zakręt, a nawet małą skocznię tuż przed metą. Jury złożone z artystów i sportowców oprócz czasu, w którym Mydelniczka pokona trasę, wezmą pod uwagę oryginalność projektu, spektakularność przejazdu i widowiskowość prezentacji drużyny na rampie startowej.

Sił w kreatywnym wyzwaniu Red Bulla spróbują też poza konkursem niektóre gwiazdy. Mydelniczki zaprojektowali m.in. Michał Kościuszko, Staszek Karpiel, motocykliści ORLEN Teamu – Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, a także Adam Małysz z Rafałem Martonem i… Brodką. – Łatwo nie będzie. Ważne, żeby pojazd miał sprawne hamulce. – śmieje się Małysz.

Na drużyny, które znajdą uznanie w oczach jury, czekają wyjątkowe nagrody. Ekipa, która stanie na najniższym stopniu podium, będzie mogła zaprosić dziesięciu znajomych i sprawdzić się w zawodach go-kartowych. Drugie miejsce to co-drive z Michałem Kościuszko. Każdy z członków zespołu będzie mógł sprawdzić, co czuje podczas rajdu pilot wicemistrza świata PWRC, a także odbyć pod okiem Michała lekcję rajdowej jazdy, biorąc kierownicę w swoje ręce. Zwycięski zespół będzie miał niepowtarzalną okazję spróbować sił w realistycznym symulatorze bolidu Formuły 1, na którym regularnie trenują Sebastian Vettel i Mark Webber. Wyjazd do siedziby Red Bull Racing w Milton Keynes to także okazja do zwiedzenia fabryki bolidów.

Na publiczność też czekają atrakcje i nagrody. 2. Wyścig Mydelniczek Red Bull rozpocznie się o 13:00. Widzowie, którzy zjawią się chwilę wcześniej, będą mogli podziwiać pojazdy przygotowujące się do startu. Profesjonalny paddock będzie usytuowanym przy Alejach Ujazdowskich. Kibice będą mogli wyrazić uznanie dla pojazdu, który najbardziej przypadł im do gustu, głosując na faworyta w konkursie SMS Red Bull MOBILE. Szczęśliwcy mogą liczyć na nagrody – wysokiej klasy smartfony, oficjalne ubrania i gadżety Red Bull Racing.

Park Agrykola również zamieni się w wyścigowe miasteczko. Stanie w nim skatepark Red Bull MOBILE, na którym odbędą się pokazy rowerowe. W pawilonie Renault będzie można natomiast podziwiać nowe modele Twingo R.S. i Megane R.S. z limitowanej serii Red Bull Racing RB7. Atrakcją dla fanów motoryzacji będzie prapremiera nowego Renault Clio. Dla wielbicieli Formuły 1 również coś się znajdzie. Będą mogli nabyć oficjalne ubrania i gadżety mistrzowskiego teamu Red Bull Racing w specjalnym sklepie Butik Renault zlokalizowanym na terenie parku.

O niezapomnianą atmosferę podczas 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull zadbają DJe i zespół Blenders.

Idea wyścigów mydelniczek pochodzi z Belgii i sięga czasów, gdy mydło sprzedawano w dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę i zjeżdżać z wielkim impetem. Red Bull odświeżył dawną zabawę w 2000 roku. Dodał iskrę kreatywności w budowie maszyn oraz konstrukcji toru i tak powstał znany na całym świecie Wyścig Mydelniczek Red Bull. Dzień Wyścigu jest w każdym mieście świata świętem kreatywności konstruktorów i dniem wspaniałej zabawy dla entuzjastów sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka. W Polsce Wyścig Mydelniczek Red Bull odbędzie się po raz drugi.