• Policjanci poszukują kompaktowych kombi o długości nie mniejszej niż 4,5 m
  • Preferowany napęd to odmiana hybrydowa (HEV) z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności min. 1,39 l oraz minimalnej mocy 70 kW
  • Pierwsza gwarantowana partia 110 sztuk powinna trafić do policji w listopadzie 2021 r., dostawę opcjonalnych 240 aut zaplanowano na grudzień przyszłego roku

Policja przesiada się do hybryd. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie czeka na oferty w przetargu na 350 nowych oznakowanych radiowozów. Mają one służyć do „zadań patrolowych, interwencyjnych oraz kontroli pojazdów”. Nowe pojazdy powinny być przystosowane do tzw. podstawowych czynności służbowych. Na liście wskazano m.in. „kontrolę dokumentów dotyczących osób i pojazdów, sprawdzanie osób i pojazdów w bazach danych, sporządzanie dokumentacji służbowej, przewożenie osób”.

W dokumentacji przetargowej nie zabrakło szczegółowej specyfikacji nowych aut. Policjanci poszukują kompaktowych kombi o długości nie mniejszej niż 4,5 m, wysokości nie większej niż 1,56 m oraz z rozstawem osi nie krótszym niż 2,59 m. Preferowany napęd to odmiana hybrydowa (HEV) z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności min. 1,39 l oraz minimalnej mocy 70 kW. W przypadku silnika elektrycznego policja wymaga motoru o mocy nie mniejszej niż 44 kW. Wskazano także minimalne osiągi. Radiowozy powinny rozpędzać się do co najmniej 170 km/h.

Potencjalny zwycięzca policyjnego przetargu będzie mieć sporo czasu na realizację zamówienia. Pierwsza gwarantowana partia 110 sztuk powinna trafić do jednostek jeszcze w tym roku (do 19 listopada). Pozostałe 240 sztuk w ramach opcji trafi do funkcjonariuszy nie później niż pod koniec grudnia 2022 r.