• Nowy odcinek A2 łączy węzeł Lubelska z odcinkiem autostrady w pobliżu Mińska Mazowieckiego
  • Na węźle Lubelska można skorzystać tylko z dwóch łącznic w kierunku Lublina. Zjazd na Warszawę jest niemożliwy. Jadąc od Warszawy także nie wjedziemy na A2 na węźle Lubelska
  • Pod koniec 2020 roku zakończą się prace na trasie S2 do Wału Miedzeszyńskiego

Dwujezdniowa autostrada A2 z rezerwą na trzeci pas ruchu jest wreszcie gotowa. Począwszy od 14 sierpnia (otwarcie drogi około południa) kierowcy mogą korzystać z nowego 15-kilometrowego odcinka trasy na wschód od Warszawy. Tym samym łatwiej będzie wyjechać z okolic stolicy w stronę Mińska Mazowieckiego i dalej do Siedlec. Niestety, wbrew pozorom dość zatłoczona stara krajowa dwójka pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Warszawą nie zostanie jeszcze w pełni odciążona. Na kierowców czekają bowiem niespodzianki.

Wraz z odcinkiem A2 oddano do użytku jedynie dwie łącznice na węźle Lubelska. Dla kierowców oznacza to tyle, że jadąc od strony Siedlec zjadą tylko na trasę S17 w kierunku Lublina. Z kolei jadąc S17 od Warszawy nie będzie można jeszcze wjechać na nowy odcinek A2. Otwarto bowiem jedynie łącznicę od strony Lublina i trasy S17. Stąd GDDKiA zaleca, aby korzystać z węzła w Halinowie, gdzie otwarto wszystkie łącznice drogi krajowej z autostradą. Tym samym dalej utrzymają się spore korki na dość zatłoczonym odcinku pomiędzy miejscowością Zakręt a węzłem w Halinowie.

Na kolejne odcinki autostrady trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. W komunikacie GDDKiA czytamy – „Termin zakończenia prac na S2 do Wału Miedzeszyńskiego to grudzień 2020 roku, a na węźle Lubelska i sąsiednim odcinku Lubelska -Warszawa Wschód (Zakręt) wiosna 2021 r.”. Jesienią 2023 roku A2 wydłuży się na wschód do węzła Groszki. W przygotowaniu są zaś kolejne połączenia (7 kwietnia zawarto kontrakt na odcinek Gręzów – Siedlce Zachód i trwa przetarg na połączenie Groszki – Gręzów).

A2 na wschód od Warszawy Foto: GDDKiA / GDDKiA
A2 na wschód od Warszawy