Dwudniowe warsztaty obejmowały jeden dzień zajęć praktycznych, gdzie w specjalnych warunkach Autodromu, nasi instruktorzy nauki jazdy doskonalili swoje umiejętności  z technikami jazdy szosowej, odpowiedniego doboru toru jazdy, właściwego operowania kierownicą oraz skutecznego omijania przeszkody podczas hamowania. Do dyspozycji instruktorów przekazane były również 250 konne Fordy Focusy ST.

Aby skutecznie móc uczyć jeżdzić instruktor sam powinien stale podności swoje kwalifikacje. "Tylko dzieki inwestycjom w kadry jesteśmy zaoferować faktyczną zmianę aby kurs na prawo jazdy przygotowywał nie tylko do egzaminu ale przede wszystkim do samodzielnej jazdy" powiedział Marcin Połeć - trener metodyk Akademii Auto Świat.

Poza umiejętnościami praktycznej jazdy, dobry instruktor nauki jazdy powinien posiadać wiedzę z zakresu psychologicznych aspektów szkolenia kierowców. Zmieniać biegi i cofać po łuku potrafi nauczyć niemal każdy. Czym dla młodych ludzi jest kurs na prawo jazdy, jak dostosować sposób nauki do różnych temperamentów kursantów, jak pokonać stres przed egzaminem i jak funkcjonuje mózg ludzki podczas prowadzenia samochodu to tylko niektóre z zagadnień przekazywanych przez dr Ewę Odachowską, psychologa z Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.

Akademia Auto Świat chce wyznaczać standardy w szkoleniu kierowców, szkolenie kadr jest inwestycją z najlepszą stopą zwrotu w tej branży. Serdeczne podziękowania dla partnerów projektu: PZU SA, Ford Polska oraz firmie Finder SA za zaangażowanie w dobrą zmianę na rynku szkoleń kierowców.