W ostatnią niedzielę (24 października) policjanci z województwa podlaskiego przeprowadzili akcję „Truck & Bus”. W godzinach 6-22 niemal 180 policjantów z drogówki, grupy Speed i innych formacji sprawdzali stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie oraz trzeźwość kierujących, zwracając szczególną uwagę na kierowców ciężarówek, aut dostawczych i autobusów. Ponadto funkcjonariusze mierzyli prędkość samochodów i upewniali się, czy osoby nimi podróżujące mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy nie została przekroczona dopuszczalna liczba pasażerów.

Tylko w jeden dzień po skontrolowaniu ok. 1000 pojazdów, w tym 350 ciężarowych i 30 autobusów, w związku ze złym stanem technicznym policjanci zatrzymali 43 dowody rejestracyjne. W tym samym czasie blisko 400 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, z czego w co czwartym przypadku był to kierujący ciężarówką (109 kierowców). Sześć osób jechało „na podwójnym gazie”. Jeden z nich, 46-latek, który miał w wydychanym powietrzu ponad 0,3 promila, był kierowcą autobusu i przewoził czterech pasażerów. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i przekazali sprawę do sądu.

Nie obyło się także bez ingerencji Straży Granicznej. W jednym z busów, zatrzymanych przez policjantów z grupy Speed, podróżowało sześć osób nielegalnie przebywających w Polsce. Pięciu Somalijczyków oraz Nigeryjczyk zostali przekazani Straży Granicznej, natomiast 48-letni kierowca trafił do aresztu.

Ładowanie formularza...