Szósta opowieść serii to film w reżyserii Justina Lin, w którym główne role grają: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gadot, Chris "Ludacris" Bridges, Luke Evans, Elsa Pataky i Gina Carano.

To właśnie Londyn został wybrany na miejsce akcji "Szybkich i Wściekłych 6" - po raz pierwszy film tej serii jest kręcony w Europie - i tam rozgrywa się jedna z najbardziej ekscytujących scen: niesamowity pościg, w którym widzimy bohaterów filmu za kierownicą Alfy Romeo Giulietta.

Najpierw samochód "wysiada" z ogromnego samolotu cargo Antonov w fazie startu, potem stara się zatrzymać rozbieg samolotu w zapierającym dech pościgu. Ostatecznie wygrywa Giulietta, która dzięki swoim osiągom i odwadze głównych bohaterów, sprawia że samolot gwałtownie rozbija się na pasie startowym.

Cała scena była kręcona wykorzystując samochody Alfa Romeo Giulietta odpowiednio zmodyfikowane, zarówno jeżeli chodzi o wnętrze, jak i nadwozie. Po powrocie do Włoch, samochody uszkodzone podczas ujęć były bohaterami niezwykłej sesji zdjęciowej, opowiadającej, co dokładnie wydarzyło się na planie filmu wywołującego sporą dawkę adrenaliny.

Dodatkowo, te same sceny niezwykłego pościgu na pasie startowym zostały wykorzystane w nowym spocie reklamowym samochodu Giulietta, który promuje także wejście filmu "Szybcy i Wściekli 6" na ekrany kin.

Alfa Romeo Giulietta jest dostępna na rynku z jednostką napędową 1,4 TB MultiAir, ktora pozwala uzyskać przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 7,7 sekundy oraz prędkość maksymalną 218 kmk/h. Spalanie w tej wersji wynosi 5,2 l/100 km.

Dostępny jest również silnik Diesla 2,0 JTDM produkujący 170 KM. W połączeniu z manualną skrzynią biegów, przyśpieszenie od 0 do 100 km/h następuje w 7,9 sekundy, a zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 4,5 l/100 km.

Gamę silnikową uzupełniają udoskonalone silniki benzynowe z turbodoładowaniem 1,4 TB o mocy 105 KM, 1,4 TB o mocy 120 KM oraz 3 silniki wysokoprężne MultiJet drugiej generacji - 1,6 JTDm o mocy 105 KM, 2,0 JTDm o mocy 140 KM i 2,0 JDTm o mocy 170 KM. Nie można zapomnieć o topowym silniku benzynowym 1750 TBi o mocy aż 235 KM montowanym w sportowej wersji Quadrifoglio Verde.

Gama wyposażenia obecnie obejmuje cztery wersje wykończenia pojazdu: Progression, bogato wyposażona wersja limitowana Veloce (dostępna tylko w ilości 200 sztuk w Polsce), Distinctive oraz Quadrifoglio Verde.