Audi A4, następca Audi 80, weszło do produkcji w 1994 roku. Już w pierwszym pełnym roku sprzedaży (1995) auto zostało bestsellerem koncernu z Ingolstadt. Z fabryki wyjechały wtedy 272 052 sztuki. Od tego momentu wyprodukowano już ponad 7,5 miliona sztuk tego auta. Ćwierć wieku od tego wydarzenia, mimo rosnącej popularności SUV-ów, popyt na Audi A4 wciąż jest bardzo wysoki.

A4 to najpopularniejszy samochód spod znaku czterech pierścieni na świecie – w przybliżeniu co piąte sprzedane dziś Audi pochodzi z tej właśnie serii modelowej. Tylko w roku 2018 sprzedano 344 586 jego egzemplarzy.

Aktualnie najchętniej Audi A4 kupują klienci z Chin, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W roku 2018 niemal jedna piąta spośród modeli Audi sprzedanych w Niemczech stanowiło właśnie A4. Z kolei najbardziej popularnym Audi w Chinach jest przeznaczone wyłącznie na tamtejszy rynek Audi A4 L z wydłużonym rozstawem osi.

Od momentu debiutu czwartej generacji A4 w roku 2007 wytwarzaniem tego modelu zajmują się dwie niemieckie fabryki koncernu, w Ingolstadt i w Neckarsulm. Z kolej „A-czwórki” na rynek azjatycki wytwarzają fabryki w Changchun (Chiny) oraz w Aurangabad (Indie).