• Audi oferuje nie tylko wybór auta przez internet, ale także sporządzenie umowy online
  • Przez internet można także uzyskać kredyt i leasing
  • Zakupiony w ten sposób samochód jest dostarczany pod wskazany adres

Na razie w ten sposób można kupić używane Audi tylko w Niemczech. Wszystko to dzięki nowej, należąca do AUDI AG platformie internetowej, która zapewnia klientom możliwość zakupu używanego samochodu z oferty Audi przez całą dobę i z możliwością dostarczenia w dowolne miejsce na terenie Niemiec. Klienci mogą również za pośrednictwem platformy sfinalizować cyfrowo całą transakcję.

Nowa metoda sprzedaży na razie jest w fazie pilotażowej – uczestniczy w niej ok. siedemdziesięciu partnerów Audi w Niemczech. Na początku 2018 roku do programu sprzedaży samochodów używanych przez internet ma dołączyć kolejnych dwustu dealerów.

– Jest dla nas priorytetem, by wdrożyć cyfrowe rozwiązanie obejmujące wszystkie etapy procesu sprzedaży, z którego mogą korzystać zarówno dealerzy, jak i ostateczni nabywcy” – mówi Martin Wallenborn, szef projektu digitalizacji sprzedaży na terenie Niemiec. – Dla partnerów Audi, sprzedaż internetowa jest kluczowym dodatkiem do oferty pokazywanej w tradycyjnych punktach sprzedaży. Z użyciem tej platformy, klienci mogą prosto i przystępnie, w trybie bezpiecznego połączenia, przejść przez wszystkie etapy związane z zakupem samochodu, łącznie z płatnościami. Dodaje Wallenborn.

Dostęp do nowej, internetowej formy sprzedaży uzyskać można z poziomu stron internetowych dealerów uczestniczących w projekcie oraz z poziomu niemieckiej strony Audi poświęconej wyłącznie samochodom używanym – www.audi-gwplus.de.

Klient może tu wybrać auto, a nowością w ofercie jest możliwość dostarczenia wybranego auta w dowolne miejsce na terenie Niemiec i w wybranym przez kupującego terminie. Wystarczy również jedno kliknięcie, by dealer Audi dokonał wszystkich formalności rejestracyjnych, z odbiorem i montażem tablic włącznie.

Za pośrednictwem strony można też sprawdzić swą zdolność kredytową, otrzymać decyzję o udzieleniu kredytu i dostać projekt umowy finansowania – wszystko w czasie rzeczywistym. Korzyścią dla klienta jest również pięcioletni okres gwarancji.