Auto Świat Wiadomości Aktualności Przewoźnicy mogą zablokować drogi. To mogą być trudne wakacje dla kierowców

Przewoźnicy mogą zablokować drogi. To mogą być trudne wakacje dla kierowców

Jak informuje Obserwator Logistyczny, akcja zapowiedziana została na sobotę 22 czerwca, ponieważ 19 czerwca mija ultimatum, które przewoźnicy postawili polskiemu rządowi. Brak działań ze strony władz ma skutkować rozpoczęciem wielkiego protestu.

Protest przewoźników | zdj. ilustracyjne
Protest przewoźników | zdj. ilustracyjnePolicja

Jeżeli zapowiedzi branży transportowej staną się faktem, początek tegorocznych wakacji może okazać się bardzo trudny dla osób dla wyjeżdżających na urlop samochodami. Wszystko z powodu zapowiadanego protestu polskich przewoźników. Ci oczekują działań ze strony rządu i pomocy w rozwiązaniu kryzysu, który dotknął branżę transportową.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Były protesty rolników, teraz może protestować branża transportowa

Jak informuje Obserwator Logistyczny, sytuacja w branży transportowej jest coraz bardziej napięta. Rozmowy z obecnym rządem nie przyniosły spodziewanych efektów, dlatego przewoźnicy wystosowali ultimatum do Ministerstwa Infrastruktury. W przypadku braku reakcji ze strony polskich władz przewoźnicy mają rozpocząć protest.

Ultimatum mija w środę 19 czerwca, a zapowiadana akcja ma odbyć się w sobotę 22 czerwca. Przedstawiciele firm transportowych przekazali, że strajk obejmie kluczowe drogi oraz węzły autostradowe i może trwać przez cały okres wakacyjny.

Przewoźnicy oczekują wielu zmian i liczą na państwową pomoc

Podczas spotkania z przedstawicielami rządu, przewoźnicy podkreślili swoje kluczowe postulaty, m.in. powrót do systemu wynagradzania kierowców opartego na zasadzie „płaca minimalna plus dodatki”, wprowadzenie dopłat lub umorzeń składek ZUS oraz zaostrzenie i ujednolicenie kontroli nad zagranicznymi firmami transportowymi.

Przewoźnicy przedstawili również szereg dodatkowych żądań. Właściciele firm transportowych oczekują wprowadzenia maksymalnie 30-dniowego terminu płatności za przewozy, refundacji kosztów wymiany tachografów w używanych ciężarówkach, a nawet państwowych dopłat do opłat drogowych lub paliwa.

Obserwator Logistyczny informuje, że w odpowiedzi na postulaty przewoźników, Renata Rychter, reprezentująca rząd, potwierdziła, że jest świadoma trudnej sytuacji w branży. Ministerstwo Infrastruktury zadeklarowało gotowość do pracy nad postulatami, jednak nie podano konkretnych terminów realizacji żądań.

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków