BMW rozpoczęło program dopłat EcoBonus. Z akcji mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się na zakup nowego samochodu BMW lub MINI z napędem elektrycznym, hybrydowym lub z silnikiem spalinowy o emisji CO2 do 130 g/km.

Warunkiem jest oddanie swojego starego samochodu. W przypadku zakupu BMW można liczyć na dofinansowanie w wysokości 17 tys. zł o ile stare auto spełnia normę Euro 4 lub niższą. Z oferty MINI skorzystać mogą właściciele samochodów z normą Euro 5 lub niższą – przewidziana dopłata to 8 500 zł brutto.

W przypadku zakupu BMW kwota dofinansowania wyniesie 17 000 zł brutto, a dostępna jest dla posiadaczy pojazdów z normą Euro 4 lub niższą. Oferta MINI dotyczy natomiast właścicieli samochodów z normą Euro 5 lub niższą – przewidziany bonus to 8 500 zł brutto. Program EcoBonus będzie obowiązywał od września aż do końca roku. Akcja jest prowadzona przez dilerów i polskiego importera marki BMW.

Mercedes też dopłaca, ale mniej

Z kolei Polski importer Mercedesa i Smartów rusza z kampanią skupowania starych diesli. Każdy nowy klient Mercedesa, który zdecyduje się oddać w rozliczeniu swój stary diesel, może liczyć na premię od 5 do 9 tys. zł netto.

Na rabat w wysokości 5 tys. zł mogą liczyć osoby decydujące się na zakup elektrycznego Smarta. Natomiast 9 tys. zł zniżki dostaną osoby wybierające nowego Mercedesa zakup Mercedesa z dieslem spełniającym normę Euro 6 lub napędem hybrydowym plug-in.

Polski diler wprowadza jednak pewne obostrzenia. ABY trzeba oddać w rozliczeniu używane auto z homologacją osobową, spełniającą normę emisji Euro 4 bądź zezłomować samochód osobowy z dieslem spełniającym normę Euro 3 lub starszą. Dodatkowym warunkiem jest posiadanie takiego samochodu od co najmniej 6 miesięcy – termin liczony jest od 18 sierpnia 2017.