Bugatti ponownie wprowadziło na rynek limitowaną wersję Chirona Sport. Nowa edycja specjalna nazywa się Bugatti Chiron Noire i przygotowana została w dwóch odmianach – Sportive i Elegance. Auto czerpie inspiracje ze słynnego historycznego Bugatti Type 57 Atlantic w wersji specjalnej pod nazwą La Voiture Noire, która powstała w latach 1936-38 w zaledwie 4 egzemplarzach.

Bugatti Chiron Noire z 8-litrowym W12 o mocy 1500 KM

Bugatti zaprezentowało nową interpretację La Voiture Noire na salonie genewskim w marcu tego roku. Model produkcyjny Bugatti Chiron Noire, który przejmuje niektóre detale z auta pokazanego w Genewie, zostanie wytworzony w 20 egzemplarzach po 3 mln euro za sztukę. Auta trafią do właścicieli w drugim kwartale przyszłego roku.

O ile zespół napędowy nie zostanie zmodyfikowany – w Bugatti Chironie Noire zainstalowany zostanie 8-litrowy silnik W12 o mocy 1500 KM – o tyle nadwozie zyska wyróżniające model specjalny dekoracje.

Bugatti Chiron Noire – ozdobne detale z włókien węglowych i aluminium

Bugatti Chiron Noire Elegance ma więcej szykownych detali. Pokrywę silnika i osłony lusterek ozdobiono aluminium i włóknami węglowymi o widocznej strukturze. Ponadto wariant Elegance ma kratkę grilla o zmodyfikowanym kształcie, na której umieszczono czarne logo Bugatti. Charakterystyczny dla marki łuk za drzwiami wykonano z kontrastowego kolorystycznie matowego aluminium. Zaciski hamulców są czarne w obu wariantach Chirona Noire. Kolor czarny dominuje także we wnętrzu. Napis „Noire” wyszyty na zagłówkach, specjalne listwy progowe i plakietka na konsoli środkowej przypominają o wyjątkowości modelu.

W Bugatti Chiron Noire Sportive cały przód pokryty jest matowo czarnym karbonem. Obręcze kół, cztery końcówki wydechu i ozdobne detale zostały również pokryte czarnym matowym lakierem. W wariancie Sportive we wnętrzu prawie wszystkie elementy służące do obsługi auta, a nawet aluminiowa listwa ozdobna, utrzymane są w ciemnym kolorze.