Kiedy 15 lat temu rozpoczęto produkcję, Bugatti Veyron od razu przeszło do historii. Był to pierwszy megasportowy model, którego silnik generował 1001 KM, przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwało zaledwie 2,5 s, a prędkość maksymalna wynosiła 407 km/h. Stylistyka pojazdu w dalszym ciągu uważana jest za jedno z największych designerskich wyzwań w historii motoryzacji. We francuskim mieście Molsheim wyprodukowano 300 Veyronów 16.4 w wersji coupe oraz 150 roadsterów, w tym wydania specjalne.

Achim Anscheidt kieruje działem projektowania Bugatti od 2004 roku. Jest odpowiedzialny za stworzenie takich modeli jak: Bugatti Veyron Grand Sport, Veyron Super Sport, Veyron Grand Sport Vitesse, Bugatti Galibier Showcar, Bugatti Vision Gran Turismo Showcar czy Bugatti Chiron. Nowszymi modelami, które powstały pod jego kierunkiem, były m.in.: Bugatti Divo, La Voiture Noire czy Centodieci.

Bugatti Veyron 16.4 ma 15 lat – 6 fascynujących odmian Foto: Bugatti
Bugatti Veyron 16.4 ma 15 lat – 6 fascynujących odmian

Jednak tym razem Achim Anscheidt nie będzie chwalił się tym, czego dokonał podczas pracy w Bugatti, lecz przedstawi sześć modeli, które urzekły go wyjątkowo i są jego zdaniem najbardziej emocjonujące.