"W samochodzie została uszkodzona niemal cała karoseria, a straty oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że uszkodzenia dokonała nowo poznana znajoma i obrzucała mu samochód kamieniami" relacjonuje podinsp. Elwira Kozłowska z bielańskiej komendy policji.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo.

Sprawdź: Kierująca autobusem wykazała się refleksem. Uratowała życie rowerzyście [WIDEO]

"Nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego to zrobiła"

Jak dodaje policjantka, stróże prawa ustalili tożsamość podejrzanej kobiety. 23-latka została zatrzymana. Podczas przesłuchania przyznała się, że uszkodziła prawidłowo zaparkowany samochód, ale nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego to zrobiła.

W myśl polskiego prawa sprawca uszkodzenia mienia podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do pięciu lat.

Czytaj: Konfiskata samochodów pijanym kierowcom przesunięta. Jest podpis prezydenta

Uszkodzenie mienia w Polsce — statystyka

Jak wynika z policyjnych statystyk w 2021 r. (nowszych danych nie opublikowano jeszcze) doszło do ponad 35 tys. przypadków uszkodzenia mienia w tym 10 proc. z tego na obszarze podlegającym Komendzie Stołecznej. Niestety tylko w 27,5 proc. przypadków udało się ustalić sprawcę. Jednak skala zjawiska może być jeszcze większa, bo przestępstwo to jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego.

Zerknij: Policjanci sądzili, że kierowca jest pijany. Przyczyna chyba ich zaskoczyła

Źródło: Policja, tvnwarszawa.pl