W izraelskim porcie w Ashdod doszło do niecodziennego wypadku przy pracy. Wszystko wskazuje na to, że winę za ten spektakularną wpadkę ponosi zbyt duża wiara w nowoczesne technologie.

Terminal w tym porcie wyposażony jest od 2021 r. w nowoczesne automatyczne suwnice. Współpracują one z systemem zarządzania terminalem. Wszystko w imię wydajności i bezpieczeństwa, choć w tym drugim przypadku okazało się jednak, że chyba nie do końca o taki jego poziom chodziło.

System zarządzania nie jest jednak aż tak dobry w ocenie sytuacji jak czynnik ludzki. Jeden z grudniowych przeładunków skończył się bowiem... podniesieniem całej ciężarówki wraz z kontenerem, który automatyczna suwnica miała przenieść w inne miejsce. Mało kto uwierzyłby w to, co się stało, gdyby nie udało się tej sytuacji nagrać.

Winnym tego zdarzenia ponoć jest właśnie wspomniany system, który nie "zauważył", że zamki w naczepie nie były całkowicie otwarte, w efekcie czego Volvo serii FH powędrowało kilka dobrych metrów nad ziemię.

Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy mają bowiem obowiązek opuścić pojazd przed rozpoczęciem przeładunku.

Ponoć ten niecodzienny przypadek nie jest jedynym. Na tym samym tiktokowym profilu można zobaczyć dwa podobna nagrania.