Koniec spekulacji. Jeremy, Richard i James stworzą nowy program motoryzacyjny dla Amazona, właściciela internetowej platformy wideo. Amerykański gigant przebił swoją ofertą największą internetową wypożyczalnię filmów Netflix. Wkrótce zostanie ogłoszona oficjalna nazwa nowego show. Wiemy natomiast, że emisja pilotażowego odcinka nastąpi już w 2016 roku.

Co ciekawe, wraz z Clarksonem, Hammondem i Mayem do Amazona przeszedł także zasłużony producent TopGear Andy Wilman (przy okazji odsyłamy do najnowszego 91. numeru TopGear, w którym możecie poznać kulisy powstania programu opisane właśnie przez Wilmana), który jest jednym z ojców sukcesu TG.

W ten sposób Amazon zamknął usta wszystkim spekulantom. Jeremy Clarkson po 27 latach pracy w BBC ma nowego pracodawcę z... Ameryki. To z pewnością przyniesie zmiany.

„Czuje się tak jakbym przesiadł się z dwupokładowego samolotu do statku kosmicznego” - powiedział Jeremy po podpisaniu kontraktu.

Richard Hammond dodał: „Amazon? Tak, właśnie tam byłem i ugryzła mnie mrówka-pocisk (red.

Paraponera clavata).”Stajemy się częścią nowej telewizji mobilnej. Ironiczne, nieprawdaż?” - kończy James May.

Dostęp do treści internetowej platformy Amazon Prime Instant Video jest płatny. Roczna subskrypcja kosztuje 99$, natomiast jest możliwość wykupienia dostępu np. na 30 dni. Amerykańscy studenci mają 50% zniżki.

Treści Amazon Prime Instant Video można oglądać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu. Ponadto oglądamy dokładnie to na co mamy ochotę, co jest znaczną przewagą nad tradycyjną telewizją. Aplikację Amazona obsługują nie tylko komputery czy współczesne telewizory, ale także urządzenia Amazon Fire TV, Fire HDX, Fire HD, iPad, PS3, Xbox, Wii, Wii U, Roku i inne.

Pewnie zapytacie, co dalej z TopGear? TopGear ma się dobrze i już w przyszłym roku będziecie mogli zobaczyć całkowicie nową serię z nowym prowadzącym Chrisem Evansem. Obszerny wywiad z nowym prezenterem i kolekcjonerem aut będziecie mogli przeczytać w nadchodzącym 92. numerze magazynu TopGear, który pojawi się w kioskach 12 sierpnia.