Pogłoski o planach stworzenia takiego samochodu napływają wcale nie z Japonii, lecz z Filipin. Na temat pomysłu zbudowania luksusowego minivana z symbolem Lexusa na masce wypowiedział się prezydent Lexus Manila, Raymond Rodriguez. Jego zdaniem powstanie takiego auta „jest tylko kwestią czasu”. Rodriguez przyznał również, że taka konstrukcja jest na jego liście życzeń.

Na bazie Toyoty Alphard

Chociaż Lexus nigdy nie posiadał w swojej ofercie minivana, stworzenie takiego samochodu wcale nie musi być wielkim wyzwaniem, bowiem jego konstrukcję można oprzeć na istniejącej Toyocie Alphard. To luksusowe, mieszczące nawet osiem osób auto jest dostępne w kilku wersjach napędowych, w tym również w odmianie hybrydowej, typowej dla samochodów Lexusa. Poza Japonią Toyotę Alphard można kupić m.in. Tajlandii, Malezji, Singapurze, Rosji i właśnie na Filipinach.

W tym ostatnim kraju segment minivanów jest mocno rozwinięty, a auta Toyoty cieszą się naprawdę dużą popularnością. To zdaniem prezydenta Lexus Manila jest dobrym sygnałem, by wprowadzić w życie pomysł stworzenia małego vana Lexusa. Warto przy tym dodać, że w ofercie luksusowej japońskiej marki istnieją już auta, które pomieszczą więcej niż pięciu pasażerów. Jednym z nich jest dostępny w Polsce Lexus RX L.

A może pick up?

Projekt stworzenia luksusowego minivana nie jest jedynym pomysłem, zakładającym wprowadzenie na rynek model Lexusa w niespotykanej wcześniej wersji nadwoziowej. W 2015 roku szef planowania produktów Lexusa, Makoto Tanaka przyznał, że japońska marka premium rozważa zbudowanie luksusowego pickupa. Chociaż do tej pory taki samochód jeszcze nie powstał, jego projekt z pewnością nie jest oderwany od rzeczywistości. Takie auto mogłoby zdobyć szczególne uznanie w Australii i Ameryce Północnej, gdzie samochody Lexusa i pickupy są niezwykle popularne. Jego konstrukcję można z powodzeniem oprzeć na sprawdzonej, pancernej Toyocie Hilux, podobnie jak to się stało w przypadku Lexusa LX i Toyoty Land Cruiser.