Kolejna eliminacja będzie jeszcze bardziej wymagającą. Jest nią 24-godzinny wyścig w Le Mans. Tam motocykliści ścigają się jednak na krótszym torze (Bugatti) niż kierowcy samochodów. W programie są jeszcze zawody w Albacete (8 h), Zolder (6 h), Suzuka (8 h), Oschersleben (24 h) i Magny-Cours (24 h).W Holandii najszybciej 500-kilometrowy dystans (110 okrążeń) pokonała ekipa Suzuki Castrol - Vincent Philippe i Keiichi Kitagawa. W tym zespole miał jeszcze jechać Mathieu Lagrive, ale tuż przed samymi zawodami uległ pechowej kontuzji. Drugie miejsce ze stratą okrążenia zajął team Yamaha Austria (Igor Jerman i Sebastien Scarnato), a trzecie ze stratą 2 rund do zwycięzców Yamaha Phase One Endurance (Warwick Nowland oraz Damian Cudlin).