18 kilometrów, by zdobyć 10 punktów. Tym razem nie wspominamy jednak o wykroczeniu, a o ocenie wystawionej przez lekarzy z oleśnickiego szpitala. 10 punktów w skali Apgar uzyskał bowiem Feliks. Dzięki pomocy policjantów z Polkowic poród udało się przeprowadzić w szpitalu zamiast w samochodzie na zakorkowanej drodze ekspresowej.

Okazało się, że podróż do szpitala nie obyła się bez sporych utrudnień i niespodzianek. Przyszli rodzice utknęli bowiem w dwukilometrowym korku na trasie ekspresowej S8 w okolicach Łozina (na drodze doszło do wypadku). Szczęśliwie mieli jednak kogo poprosić o pomoc. Funkcjonariusze z nieoznakowanego radiowozu polecili kierować się za nimi i włączyli sygnały uprzywilejowania. Tym samym z korka udało się wydostać korytarzem życia.

Dzięki policyjnej eskorcie drogę do szpitala o długości 18 km udało się pokonać bardzo sprawnie. Feliks przyszedł na świat zaledwie kilka minut po tym, jak udało się dotrzeć na oddział położniczy. Nie obyło się bez podziękowań od szczęśliwych rodziców dziecka.

Podziękowania dla policji Foto: Policja / Policja
Podziękowania dla policji