Konkurs był prowadzony z okazji jubileuszu programu edukacyjnego, w ramach którego szkoły otrzymują m. innymi bezpłatny zestaw "Droga i ja". Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu historii życia kosmity Woosha, o którym do tej pory niewiele było wiadomo.

Najlepiej poradziła sobie Joanna Gryczon zBraniewa, której opowieść stała się oficjalnym życiorysem wirtualnego nauczyciela. Drugie miejsce konkursie zajęła Agata Kurek z Karpacza, a trzecie Joanna Gołdys także z Karpacza.

Według nowej biografii, Woosh pochodzi z planety Kosmostradus. Jest pogodnym urwisem, chodzi do zerowej klasy, świetnie się uczy. Idyllę przerywa jednak tragiczny wypadek, do którego dochodzi na planecie. Woosh, w poszukiwaniu nowego domu, trafia na Ziemię i z zaskoczeniem konstatuje, że nie jest ona wcale tak spokojna jak przypuszczał. Dzieje się na niej wiele złego, są wypadki samochodowe, w których ginie wiele osób, nie wszyscy poruszają się poprawnie po drogach.

Woosh postanawia to zmienić i zostaje wirtualnym nauczycielem programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Odtąd jego królestwem jest e-learning znajdujący się na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl. Narzędzie to, pełne zabaw, quizów i animacji, jest doskonałym sposobem na przyjemną naukę zasad ruchu drogowego.

Woosh rozmawia także ze swoimi uczniami za pośrednictwem interaktywnego bloga znajdującego się we wspomnianym powyżej serwisie. Dla swoich podopiecznych przyjazny "ludzik" ma także wiele dodatkowych atrakcji, np. elektroniczny plan lekcji do pobrania, edukacyjne gry oraz tapety i wygaszacze ekranu.

Woosh nie zapomina także o swoich "kolegach po fachu" – nauczycielach wychowania komunikacyjnego w szkołach - którzy mogą pobrać ze strony bezpłatne konspekty lekcji wychowania komunikacyjnego, statystyki wypadków drogowych i inne ciekawostki.

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla Wszystkich”, którego to jedna z najstarszych, najpoważniejszych i największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana w 19 państwach na świecie. Do tej pory, w programie wzięło udział ponad 10 milionów dzieci, w tym 680 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych w Polsce.