Do wypadku doszło na trasie S2, na wysokości zjazdu na Opacz. Z informacji przekazanych przez pruszkowską policję wynika, że kierujący dostawczym Mercedesem nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego wpadł w poślizg, skosił latarnię, a następnie uderzył w barierę i busa.

"Nie ma żadnych pokrzywdzonych, ale na miejscu była karetka pogotowia i straż pożarna, która udzieliła pomocy kierującemu pojazdu marki mercedes" - przekazała asp. sztab. Edyta Bednarczyk KPP w Pruszkowie. Dodała, że nie było konieczności transportowania mężczyzny do szpitala.

Sprawca był trzeźwy, dostał wysoki mandat

Policjantka poinformowała, że kierowcy obu pojazdów zostali przebadani na zwartość alkoholu; byli trzeźwi. Dodała, że kierujący Mercedesem został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł.

Bednarczyk poinformowała również, że w czasie policyjnych oględzin zgłosił się kierowca Skody, który zeznał, że podczas kolizji jeden z oderwanych elementów uszkodził mu samochód.

Jak dowiedziała się PAP, na miejscu zostały uszkodzone przewody energetyczne. Trwają tam prace naprawcze.

Wiele wypadków i kolizji

To nie jedyne zdarzenia na S2. Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, na wysokości Warszawy pomiędzy węzłem Lotnisko a węzłem Puławska doszło do pożaru pojazdu samochodu osobowego. Zablokowany został jeden pas jezdni w kierunku Poznania; występują tam utrudnienia w ruchu.

Z kolei Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie poinformowała o zderzeniu trzech samochodów osobowych na trasie A2 na wjeździe do Pruszkowa. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Dodała, że droga z Pruszkowa do Warszawy jest zablokowana.

autor: Marcin Chomiuk