Volkswagen twierdzi, że studyjne auto zapowiada nową erę w motoryzacji, w której możliwe stanie się korzystanie z dostępnych cenowo samochodów z napędem elektrycznym, zdolnych do pokonywania większych odległości. Nie wiemy jeszcze co to będzie za model, nieoficjalnie mówi się o mikrobusie. Na szczegółowe informacje o tym interesującym projekcie, który ma duże szanse na produkcję seryjną, musimy poczekać do dnia jego premiery. Volkswagen nie ukrywa, że stawia na rozwój elektrycznych źródeł napędu oraz cyfryzacji.

W Las Vegas niemiecki koncern zaprezentuje nowe funkcje związane z coraz większym zintegrowaniem samochodów z Internetem. Zobaczymy również nowe systemy multimedialne oraz systemy obsługi funkcji samochodowych - np. system multimedialny kolejnej generacji z możliwością obsługi gestami, który już niedługo znajdzie zastosowanie w seryjnych modelach marki.

Amerykańskie targi elektroniki użytkowej CES od lat stanowią miejsce wyznaczania nowych trendów w dziedzinie cyfryzacji i elektroniki. Edycja 2016 odbędzie się w dniach 6-9 stycznia.