Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie już po wcześniejszej rundzie w Bednarach Arkadiusz Błaszczyk w Subaru Legacy. Zawodnik z Warszawy prezentował się zdecydowanie najlepiej na tle tegorocznego sezonu i w pełni zasłużył na miano mistrza AB CUP. Walka o pozostałe dwa miejsca podium klasyfikacji generalnej zapowiada się bardzo ciekawie. Pięciu zawodników stoczy bój o najbardziej prestiżowe miejsca. Patrząc na obecną klasyfikację przejściową wydaje się, że największe szanse z tej grupy ma Jakub Glasse prowadzący BMW M3 Compact, który ukończył w tym roku tylko cztery eliminacje. Zajmujący obecnie drugie miejsce Waldemar Balcerak i czwarty Dawid Struensee, a także Paweł Roszek i Piotr Rogala łatwo skóry nie sprzedadzą.

Sytuacja w klasach jest równie interesująca. W klasie 2 sezon zdecydowanie wygrał Tomasz Terlikowski w swoim Suzuki Swift. We wszystkich rundach, w których był na mecie zdecydowanie wygrywał. Faworytów do drugiego i trzeciego miejsca w tej klasie ciężko ustalić, ponieważ szansę na taki wynik ma kilkanaście osób i wszystko będzie jasne dopiero po zawodach. Klasa 3 to przede wszystkim walka obecnego lidera Piotra Kołodzieja (Honda CRX) z drugim Marcinem Kuciakiem (Citroen C2). Biorąc pod uwagę fakt, iż dwa najgorsze rundy w sezonie odpadają to zawodnik prowadzący Citroena wydaje się mieć większe szanse na lepszy wynik. Trzecie miejsce w tej klasie jest sprawą otwartą.

W klasie 4 bój stoczą obecny lider Arkadiusz Krawczyński (Astra II) i drugi Dominik Głębicki (Astra I). Różnica czterech punktów między zawodnikami powoduje, iż decydujące okaże się ostatnie starcie. Nie bez szans jest Marcin Scheffler (Type-R) o ile pojawi się w Toruniu. W najmocniejszej klasie 5 wygrał już Arkadiusz Błaszczyk (Subaru Legacy), ale o drugie miejsce pasjonujący bój stoczą dwaj kierowcy Subaru Imprez Waldemar Balcerak i Piotr Rogala. Puchar BMW-Challenge (Sport, Hobby i Open) ma przed sobą jeszcze dwie rundy w tym roku (ostatnia odbędzie się w październiku podczas Rajdu typu KJS w Bydgoszczy) tak więc za szybko na wskazywanie faworytów do miejsc na podium, a rywalizacja w Toruniu zapowiada się bardzo interesująco.

Tegoroczny finał AB CUP odbędzie się na toruńskim poligonie 18 września. Teraz zmagań znajduje się na wlocie do Torunia z Poznania i Bydgoszczy (drogą nr 10 przez Solec). Na poligon można wjechać od ul. Andersa lub Poznańskiej.

Organizatorzy planują cztery długie odcinki. Pierwsza próba będzie stanowiła odcinek testowo-treningowy, na którym można startować wielokrotnie w godz. 09.15-11.00. Kolejne trzy próby będą już wliczane do klasyfikacji imprezy. Każdą z nich rozpoczynamy wspólnym zapoznaniem trasy w kolumnie za pojazdem organizatora. Następny przejazd to już szybsza jazda zapoznawcza z trasą w odstępach czasowych między kierowcami, jednak bez pomiaru czasu. Trzy ostatnie przejazdy każdej z prób to już walka o cenne sekundy z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu (kostki pomiarowe w każdym samochodzie). Wyniki z próby są na bieżąco wyświetlane na monitorze, a po każdej pętli wydruki klasyfikacji z pętli są wywieszane w biurze imprezy.

Wpisowe w wysokości 199zł płatne jest w dniu imprezy.