Samochód trafił do sprzedaży w Korei już w maju br. Na pozostałych, wybranych rynkach sprzedaż ma się rozpocząć pod koniec roku.

Władze Kii wyjaśniają, że nowa nazwa pochodzi od angielskich słów „core” i „quality”. „”Quoris” oznacza solidność, luksus i zaawansowane technologie” - powiedział Thomas Oh, wiceprezes Kia Motors Company.

Luksusowa limuzyna ma toczyć równą walkę z uznaną europejską konkurencją. Stylistycznie sedan jest bardzo podobny do BMW serii 7. Na początku pod maską znajdzie się benzynowy silnik 3.8 V6 MPI (wtrysk wielopunktowy) o mocy 334 KM, który współpracuje z 8-stopniowym automatem. Jednostka GDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa uzupełni ofertę w 2013 roku.

Kia Quoris jest wyposażona w wiele nowoczesnych technologii, które do tej pory nie były dostępne w modelach Kii. Są to: w pełni LED-owe reflektory, system ostrzegający o zmianie pasa ruchu, układ monitorujący martwe pole pojazdu, 17-głośnikowy system dźwięku, aktywny tempomat i system czterech kamer przekazujących obraz dookoła samochodu.