Rzecznik Forda decyzję o wycofaniu z produkcji Fiesty w odmianie trzydrzwiowej tłumaczył "uproszczeniem oferty Fiesty". Według koncernu ta wersja cieszyła się najmniejszą popularnością wśród klientów, zatem jej dalsza produkcja stała się nieuzasadniona ekonomicznie. Jednak uspakajamy fanów małych hot-hatchy – w ofercie zostanie odmiana ST i ST-Line. Niestety, ale taki mamy klimat – jak to mawiał klasyk. Faktycznie sprzedaż aut z jedną parą drzwi z roku na rok malała, co widać po tym, jak szybko znikają takie odmiany u konkurencji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Co prawda produkcja Forda Fiesty w wersji trzydrzwiowej ma się zakończyć dopiero latem, ale auto zostało już wycofane z oferty. Zakłady w Kolonii realizować będą już tylko zamówienia, złożone do tej pory.

Inną sprawą jest fakt, że przyszłość samej Fiesty stoi pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że niebawem zastąpi ją crossover i to elektryczny. Jest to dość prawdopodobne, bo w planach Forda fabryka w Kolonii, w niedalekiej przyszłości ma się zmienić w główną bazę produkcyjną pojazdów elektrycznych. Według magazynu "Autoexpress" będą tam powstawać nowe elektryczne SUV-y średniej wielkości i sportowe crossovery.