W Ka+ oprócz zmienionych silników benzynowych 1.2 o mocach 70 lub 85 KM (mają te same moce co poprzednio, ale większy moment obrotowy) dostępny jest nowy silnik Diesla 1.5/95 KM.

W Ka+ Active do wyboru są: benzynowy 1.2/85 KM lub diesel 1.5/95 KM.

Wszystkie wersje silnikowe oferowane są ze skrzynią 5-biegową, manualną.

Oba modele różnią się – nieznacznie wymiarami. Crossover Ka+ Active jest o 14 mm dłuższy od zwykłego Ka+, o 39 mm szerszy, 27 mm wyższy. Rozstaw osi i pojemność bagażnika w obu modelach są identyczne.

Crossover Ka+ Active jest drugim z nowej serii modeli Active oferowanych przez Forda. Pierwsza jest Fiesta Active (pojawi się w sprzedaży w 2018 r.). Modele Active mają podwyższone zawieszenie oraz dodatkowe elementy ochraniające nadwozie.

W Ka+ Active nadwozie jest podwyższone o 23 mm w porównaniu ze zwykłą wersją. Dodatkowym wyróżnikiem są relingi dachowe, obramowania nadkoli, czarne wykończenie obramowania wlotu powietrza, brązowy metaliczny kolor nadwozia oraz 15-calowe felgi.

Wewnątrz a+ Active znajdziemy ozdobne listwy progowe, skórzaną kierownicę oraz chromowane detale.

Zarówno Ka+ jak też Ka+ Active mają bogate wyposażenie seryjne. Obejmuje ono m.in. elektryczne sterowanie szyb i lusterek zewnętrznych, centralny zamek, asystent ruszania pod górę, 6 poduszek powietrznych.

Ford zapewnia, że we wnętrzu Ka+ zmieszczą się za sobą kierowca o wzroście 2 metrów i pasażer na tylnym siedzeniu.