Decyzja ta oznacza, że Renault nie zdecydowało się zmienić składu swojego zespołu.

Hiszpan Fernado Alonso podpisał kontrakt z zespołem na dwa lata, a Nelson Piquet na rok.

- Decyzja ta powoduje, że zespół ING Renault ma jedną z najbardziej ciekawych par kierowców z idealną mieszanką doświadczenia i młodości - powiedział po ogłoszeniu decyzji Flavio Briatore Zaangażowanie Fernando na dwa kolejne lata oznacza, że ma on wiarę w zespół, jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z nim. On był bardzo pomocny w tym trudnym sezonie, jego przywództwo i talent połączony z ciężką pracą zespołu i determinacją opłacił się, dając obecne osiągi, które pozwoliły być ING Renault wśród czołowych zespołów w Formule 1.

:

- Po trudnym początku sezonu pokonaliśmy trudności i stale poprawialiśmy nasze osiągi - stwierdził Fernando Alonso. Moje dwie wygrane z rzędu w Singapurze i Japonii, moje ostatnie drugie podium w Brazylii, to wszystko pokazało, jak możemy być konkurencyjni. W przeszłości wygrywaliśmy razem mistrzostwa, ale również razem przechodziliśmy trudne chwile. Teraz jesteśmy zdeterminowali, aby pokazać iż możemy wspólnie powtórzyć sukcesy w zbliżających się sezonach.

Pozostanie w zespole Renault Nelsona Juniora może jest pewnym zaskoczeniem, bowiem - jak sie wydawało - nie osiągał on takich wyników, na jakie chyba oczekiwano w zespole...

- Oczywiście jestem zachwycony możliwością jazdy dla ING Renault kolejny, drugi rok - powiedział Nelson Piquet. Miałem bardzo ciężki rok, ale wiele się nauczyłem, teraz moim celem będzie wykorzystać to doświadczenie w kolejnym sezonie. Chciałbym podziękować za wsparcie całego zespołu w tym roku, oraz w to, że wierzą we mnie jeżeli chodzi o przyszłość. Już jestem podekscytowany sezonem 2009, oczekuję z niecierpliwością na współpracę z zespołem podczas przerwy zimowej, co umożliwi nam silny start w nowy sezon.