p { margin-bottom: 0.21cm; }Pojazd wyceniono na nieco ponad 32 tys. dolarów. Dzięki federalnej uldze podatkowej cena w USA wynosi ok 25 tys. Po Kalifornii, Nissan Leaf trafi do sprzedaży również w stanach: Arizona, Oregon, Seattle i Tenessee. Równolegle trwają także dostawy w rodzimej Japonii. Na początku 2011 roku do tej listy dołączą Hawaje i Texas. W 2012 r. Leaf ma być już oferowany w całych stanach Zjednoczonych.

W Europie Nissan Leaf – zdobywca tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2011, będzie dostępny na początku przyszłego roku w Portugalii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Zero-emisyjny samochód jest obecnie produkowany w Japonii, ale firma planuje uruchomienie produkcji także w Ameryce Północnej i Europie, po otwarciu nowych fabryk na przełomie 2012 i 2013 roku.

Kompakt jest zasilany silnikiem elektrycznym umieszczonym z przodu i napędzającym koła przednie, który zasilany prądem zmiennym rozwija moc 80 kW i maksymalny moment obrotowy 280 Nm, co umożliwia rozwinięcie prędkości maksymalnej 145 km/h. Silnik jest zasilany opracowanym przez Nissana akumulatorem litowo-jonowym o konstrukcji laminowanej, wytwarzającym moc ponad 90 kW. Zasięg samochodu między ładowaniami wynosi 175 km (wg formuły NEDC).