Segment SUV-ów znacznie urósł na przestrzeni ostatnich lat. Pojawiło się również wiele naprawdę mocnych modeli z osiągami, których nie powstydziłyby się auta typowo sportowe. To oznacza jeszcze większe wyzwanie dla producentów opon, na które działają większe siły spowodowane wyższym środkiem ciężkości i większa masą SUV-ów.

Z tego powodu Michelin opracował sportowe opony dedykowane tego typu pojazdom - Pilot Sport 4 SUV. Nowa opona z cenionej rodziny Pilot Sport, która zastępuje model Latitude Sport 3, ma gwarantować bardzo dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni oraz sterowność, a do tego być komfortowa i trwała. Pierwsze testy, przeprowadzone przez TÜV-SÜD i DEKRA, wypadły korzystnie.

Do jazd testowych w Portugalii przygotowano różne modele SUV-ów (głównie marek premium), m.in. Mercedesa GLC, Porsche Macan i Volvo XC90. Trasa nie biegła na tor wyścigowy. Nowe opony testowano w normalnych warunkach drogowych - w zatłoczonej Lizbonie, na autostradzie, jak i na malowniczych drogach lokalnych ciągnących się wzdłuż wybrzeża nad oceanem. To w tak zróżnicowanym środowisku Michelin Pilot Sport 4 SUV mają umożliwiać kierowcy na wykorzystywanie pełnego potencjału samochodu - dostarczając frajdy z jazdy i zapewniając jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

Michelin Pilot Sport 4 SUV pasują niemal do każdego samochodu z segmentu SUV: małego, dużego, 4x4, premium czy sportowego. Opony są dostępne w ponad 50 rozmiarach na obręcze o średnicy od 17 do 23 cali.