Trzydniowy trening Martina Kaczmarskiego z Rajdowym Mistrzem Europy przeprowadzono w rodzinnym stronach „Hołka” (Olsztyn, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie). Po ćwiczeniachwydolnościowych i siłowych oraz ściganiu się na jednym z mazurskich jezior na skuterach wodnych przyszła pora usiąść za kierownicą rajdówek.

„Dobre przygotowanie samochodu z pewnością nie zapewni w Szczecinie sukcesu” – mówi Martin Kaczmarski, kierowca KRD TEAM- „Równie ważna jest moja forma fizyczna, ale też nienaganna technika. Dzięki treningom na szutrze nabrałem prędkości, takie ćwiczenia to także trening koncentracji, którą muszę zachować często przez wiele godzin. To porządne, ostre przetarcie przed kolejnymi startami”.

Rajd Baja Poland, rozgrywany w ramach FIA World Cup for Cross-Country Rallies, odbędzie się w dniach 13-16 września w okolicach Szczecina. Już teraz wiadomo, że zjedzie się tam polska czołówka cross country oraz klasowi zawodnicy z innych stron świata. Celem Martina Kaczmarskiego i jego nauczyciela, Krzysztofa Hołowczyca, jest walka o zwycięstwo w imprezie.