Program testów skoncentruje się na sprawności zbierania i analizy informacji przesyłanych automatycznie przez taksówki pracujące na terenie metropolii tokijskiej. Toyota zamierza doprecyzować wymagania techniczne serwisów opartych na bezprzewodowej wymianie danych oraz umożliwić praktyczne wykorzystanie dużych baz danych pochodzących z poruszających się po Tokio taksówek.

Dane na temat samochodu i jego działania w czasie jazdy oraz nagrania z kamery zamontowanej na pokładzie będą zbierane i przesyłane przez urządzenie TransLog. Następnie będą analizowane pod kątem praktycznych zastosowań w taksówkach. Transmisja będzie się odbywała za pośrednictwem sieci LTE firmy KDDI.

Toyota będzie pracowała m.in. nad nową generacją dynamicznych map, pokazujących zagęszczenie ruchu na poszczególnych pasach dróg wielopasmowych oraz informujących o przeszkodach na drodze. Firma zamierza także opracować taksówki nowej generacji oraz zaawansowane usługi mobilne dla przedsiębiorstw taksówkowych.

Toyota jest odpowiedzialna za instalację urządzeń do rejestracji i transmisji danych TransLog w 500 taksówkach działających na terenie Tokio. KDDI dostarczy karty SIM do systemów TransLog, które będą korzystały z sieci LTE 4G. Firma przetestuje jakość sieci pod względem przesyłania dużej ilości danych oraz opracuje wymagania dla sieci następnej generacji. THTA wybierze samochody, które wezmą udział w teście, i skoordynuje działania z przedsiębiorstwami taksówkowymi.

W 2016 roku rozpoczęły się prace nad stworzeniem globalnej platformy komunikacyjnej, która przyspieszy rozwój łączności między samochodami z wykorzystaniem sieci komórkowych, bez korzystania z roamingu. Umożliwi to wygodny dostęp kierowcy do internetu i innych usług mobilnych oraz komunikację samochodu z innymi pojazdami za pośrednictwem chmury, bez ponoszenia dodatkowych kosztów za połączenie po przekroczeniu granicy.