Wśród kierowców są reprezentanci z Polski oraz z Niemiec i z Węgier. Barw tego ostatniego kraju bronią dwie kobiety, jedyne w tegorocznej stawce zawodników. Przedział wiekowy kierowców wynosi od 14 do 43 lat, bo KIA Lotos Race to jedyna seria wyścigowa, która jest w zasięgu ręki niemal każdego miłośnika sportu samochodowego. Ogromne emocje podczas 12 wyścigów na 6 europejskich torach zapowiadają się także dlatego, że na starcie zabraknie zawodników, którzy zajęli całe podium w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kia Picanto w ubiegłym roku.

Zgodnie z podstawowym założeniem KIA Lotos Race, którym jest nie tylko wyławianie i szlifowanie młodych talentów, ale – przede wszystkim – umożliwienie kierowcom wejścia na ścieżkę kariery w sporcie samochodowym, aktualni Mistrz i Wicemistrz Polski Kia Picanto – Karol Urbaniak i Albert Legutko – w tym roku będą próbować swoich sił w Renault Clio Cup Central Europe.

W ślady Urbaniaka i Legutki poszli jeszcze Max Zchuppe oraz Tomasz Magdziarz, którzy w ubiegłym roku również ścigali się za kierownicą Kia Picanto. Ten drugi kierowca pozostał wierny KIA Lotos Race także w tym sezonie i będzie próbował łączyć udział w dwóch seriach wyścigowych. Szczególnie podczas rundy na Motorsport Arena Oschersleben może okazać się to nie lada wyzwaniem. Na przesiadkę z auta do auta w czasie treningów i kwalifikacji były piłkarz będzie miał tylko 15 minut. W trakcie niedzielnych zawodów też nie będzie łatwo, gdyż wyścigi obydwu serii zaplanowano tuż po sobie

Wyścigowy weekend KIA Lotos Race 2017 na Motorsport Arena Oschersleben, pierwszy z sześciu tegorocznych, rozpocznie się już w piątek, 28 kwietnia.