Kia Optima GT przede wszystkim odróżnia się od modelu standardowego za sprawą nieco innej stylizacji nadwozia. Dla przykładu Koreańczycy w przednim zderzaku zastosowali dwa efektowne wloty powietrza, a w tylny wtopili dwie końcówki układu wydechowego i delikatny dyfuzor. Poza tym zastosowali specjalny wzór 18-calowych obręczy aluminiowych.

Pod maską auta pracuje 2-litrowy silnik benzynowy T-GDI. Nowoczesna jednostka została wyposażona w doładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa. W efekcie generuje 245 koni mechanicznych i 350 Nm momentu obrotowego. Co ciekawe, nigdy wcześniej i żadna Kia nie była jeszcze tak mocna!

Silny benzyniak jest standardowo parowany z 6-biegową skrzynią automatyczną i przekazuje moc na przednie koła. Sedan rozpędza się do pierwszej setki w 7,4, a kombi 7,6 sekundy. Prędkość maksymalna Optimy GT to 240 km/h. Optima GT SW pojedzie najszybciej 232 km/h.

Aby kierowca nie miał problemu z utrzymaniem mocnej Kii na asfalcie, producent obniżył i usztywnił zawieszenie w stosunku do modelu standardowego. Zmieniony został również sposób pracy wspomagania układu kierowniczego. Prace inżynierskie nad podwoziem były ważne dla Koreańczyków, właśnie dlatego poprosili o pomoc Alberta Biermanna - niegdyś szefa inżynierów dywizji M w BMW.

Kia Optima GT
Kia Optima GT

Optima GT już w standardzie otrzymuje solidny pakiet wyposażenia. Nad bezpieczeństwem jazdy czuwa seria aktywnych systemów, a w tym Kia Keep Lane Assist, Kia Speed Assist, Kia Blind Spot Detection, Kia Rear Cross Traffic Alert i Kia Auto Park Assist. Bez dopłaty montowane jest też nagłośnienie Harman Kardon, elektryczne sterowane, skórzane fotele, reflektory LED z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów, bezdotykowy kluczyk, klimatyzacja z funkcją jonizacji powietrza oraz nawigacja z kamerą cofania, systemem Android Auto i 7-letnią, darmową aktualizacją map.

Kia Optima GT w wersji sedan została wyceniona na 145 900 złotych. Za model w wersji kombi trzeba zapłacić 153 900 złotych. Wraz z autem kupujący otrzymuje 7-letnią gwarancję obwarowaną limitem kilometrów na poziomie 150 000.