Dyżurny lubińskiej policji został telefonicznie poinformowany przez jednego z kierowców o ujęciu przez niego nietrzeźwego kierowcy.

Dzwoniący oświadczył, że podczas pokonywania przez niego trasy Ścinawa - Lisowice, jadąca z naprzeciwka całą szerokością drogi ciężarówka, zmusiła go do ucieczki na pobocze.

Mężczyzna zawrócił i ruszył w skuteczny pościg za piratem drogowym.

Po otrzymaniu tej informacji dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce patrol policji. W wyniku przeprowadzonego przez funkcjonariuszy badania okazało się, że ujęty, 28-letni kierowca ciężarówki ma 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali go i umieścili w policyjnym areszcie.

Dzięki zaangażowaniu mężczyzny, który ujął nietrzeźwego kierowcę, być może udało się uniknąć tragedii, w której mogły ucierpieć inne osoby.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Lubartowscy policjanci zatrzymali pijanego obcokrajowca, który kierował ciężarówką. 39 - letni obywatel Ukrainy, który oświadczył, że prowadzi pojazd do Moskwy miał blisko 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna w zamian za wolność oferował 30 euro.

Mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem po drodze publicznej grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za wręczenie łapówki może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Tymczasem policjanci ze Szczecina kontrolowali samochody kolejno opuszczające terminal promowy. Kiedy policjant zbliżał się do lexusa zauważył, że kierujący nim mężczyzna zamienia się miejscami z pasażerką.

Kobieta zapytana o powód tej zamiany stwierdziła, że kierujący mężczyzna jechał tylko przez chwilę. 41-letniego Adama G. poddano badaniu trzeźwości. Mieszkaniec Krakowa miał 0,52 promila alkoholu.

W trakcie kontroli okazało się także, że nie posiada on przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem.

Mężczyznę zatrzymano. Odpowie on przed świnoujskim sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za brak prawa jazdy podczas kontroli drogowej.

Źródło: KGP