"Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za ucieczkę przed policjantami, jazdę bez uprawnień oraz wykroczenia, które popełnił w czasie ucieczki. 49-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności" – dodał policjant.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielę (13 listopada br.). Policjanci z drogówki kontrolowali tego dnia prędkość kierowców m.in. w miejscowości Klesno, gdzie dokonali pomiaru kierującemu osobowym Mercedesem, który jechał ponad 90 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do "50". Policjanci dali mu sygnały do zatrzymania, ale ten zaczął uciekać drogą wojewódzką nr 156.

 Foto: Policja

"Mężczyzna nie miał najmniejszego zamiaru się zatrzymać. Po kilku kilometrach szaleńczej jazdy wjechał w drogę gruntową. Tutaj z uwagi na duże nierówności i szybką jazdę jego samochód uległ uszkodzeniu w grząskim terenie. Niesprawne auto i skutecznie prowadzony pościg uniemożliwiły kierowcy dalszą ucieczkę" – zrelacjonował Bartos.

Okazało się, że za kierownicą Mercedesa siedział 49-latek, a pasażerem był jego 30-letni kolega. Po sprawdzeniach wyszło na jaw, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a auto jest niedopuszczone do ruchu i nie posiada ubezpieczenia OC.

Autor: Marcin Rynkiewicz