W poniedziałek 18 grudnia 2023 r. gołdapscy funkcjonariusze pełnili wieczorną służbę na terenie miasta. Ustawieni przy jednej z dróg zatrzymywali kierowców do rutynowej kontroli. Chwilę przed końcem dnia zrobiło się ciekawie – policjanci mieli poważne zastrzeżenia odnośnie do dwóch młodych kierujących pojazdami marek Audi i Honda.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nocne kontrole w Gołdapi. Policjanci wykryli poważne braki

Pierwszy z kierowców wpadł tuż po godz. 22.00. Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej mężczyznę w Audi. Nie trwała długo, bo nie mógł odpowiedzieć już na pierwszą prośbę funkcjonariuszy – nie miał prawa jazdy nie tylko fizycznie, ale... w ogóle! 19-latka czeka surowa kara. Grozi mu grzywna nawet do 30 tys. zł i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeszcze tego samego dnia, kilkanaście minut przed godz. 23.00, mundurowi zatrzymali kierowcę Hondy. 23-latek miał – co prawda – prawo jazdy, ale brakowało mu aktualnego przeglądu technicznego. Za to wykroczenie grozi jednak niższa kara – mandat w wysokości 1,5 tys. zł i uciążliwości związane z odebraniem zatrzymanego dowodu rejestracyjnego. Policjanci zakazali mu też dalszej jazdy.

Kierowca Audi nie miał pieczątki Foto: Piotr Czypionka / Auto Świat
Kierowca Audi nie miał pieczątki

Policjanci szykują się do świąt. Będzie więcej patroli na drogach

Zbliżają się święta, a wraz z nimi zatłoczone drogi i wzmożona praca policjantów. Przypominamy o skontrolowaniu podstawowych elementów auta przed trasą (stan oświetlenia, ogumienia, poziom płynów itd.). Warto je zrobić nie tyle, żeby uniknąć mandatów, ile wyruszyć w drogę ze spokojem.

Już w najbliższy piątek policjanci zaczynają ogólnopolską akcję pn. "Bezpieczny Weekend — Boże Narodzenie". W trakcie świąt mundurowi będą zwracać szczególną uwagę nie tylko na stan techniczny pojazdów, ale też sposób przewożenia pasażerów, trzeźwość kierowców i stosowanie się do ograniczeń prędkości.