Lider pucharu Łukasz Błaszkowski był szósty. Pierwszy wyścig został przerwany, kiedy na prostej startowej doszło do zderzenia trzech aut. W powtórce szybko od stawki oderwali się Steinhof oraz Herban, którzy między sobą stoczyli walkę o zwycięstwo. Szybszy okazał się Steinhof. Trzecie miejsce zajął Raczkowski. W drugim wyścigu o wygraną ponownie walczyli Steinhof z Herbanem i tym razem minęli linię mety w identycznej kolejności. Trzeci ponownie był Raczkowski.Po zakończeniu zawodów odbyło się badanie techniczne, które wykazało, że w autach Wojciecha Herbana i Bartłomieja Bakalarza dokonano niedozwolonych przeróbek. Obaj zawodnicy zostali wykluczeni z ostatniej rundy pucharu.Zwycięzcą pierwszej edycji Kia Picanto Cup został 22-letni student informatyki z Gorzowa Wielkopolskiego Łukasz Błaszkowski. Podczas eliminacji w Poznaniu zajął odpowiednio piąte i szóste miejsce. "Nie chciałem popełnić głupiego błędu i starałem się jedynie dojechać do mety. Najważniejsze było końcowe zwycięstwo. W ostatnich wyścigach sezonu chciałem znaleźć się na podium, ale nie za wszelką cenę" - powiedział na mecie Łukasz.Pierwsza dziesiątka Kia Picanto Cup: 1. Łukasz Błaszkowski, 2. Kamil Raczkowski, 3. Jacek Szurgot, 4. Maciej Steinhof, 5. Paweł Poletyło, 6. Paweł Hankiewicz, 7. Bartosz Bajerlein, 8. Mariusz Sikora, 9. Marcin Ślusarczyk, 10. Krzysztof Paruchała.