• Rutynowa kontrola policyjna we Włodzimierzowie zamieniła się w pościg ze strzałami
  • Przypadkowo kontrolowany mężczyzna okazał się być poszukiwanym przez policję do odbycia kary więzienia

Do zajścia doszło w nocy 24 października 2021 roku tuż przed północą. W czasie czynności patrolowych policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie zainteresowali się samochodem zaparkowanym na dukcie leśnym we Włodzimierzowie. W Volkswagenie siedział mężczyzna, a funkcjonariusze przystąpili do rutynowej kontroli. Podczas sprawdzania danych kierowcy okazało się, że jest to mieszkaniec Opoczna. Jest on poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

pościg policyjny Foto: Krzysztof Kaźmierczak / Policja.pl
pościg policyjny

Ucieczka przed policją - pościg i strzały

Funkcjonariusze wydali 35-latkowi polecenie opuszczenia pojazdu, ale ten nie chciał tego zrobić. Zamiast tego podjął próbę ucieczki i usiłował potrącić jednego z policjantów. Funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w górę w oczekiwaniu, że uciekający zmieni zamiary, ale ten niestety nie zareagował i ruszył przed siebie. Policjanci zostali zmuszeniu do podjęcia pościgu.

Próbując udaremnić dalszą jazdę oddali strzały w kierunku opon pojazdu, a następnie zajechali mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Poszukiwany wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo w stronę lasu, ale po chwili został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas tej trudnej interwencji nikt nie odniósł obrażeń.

Ładowanie formularza...