W godzinach przedpołudniowych sznur aut tworzył się już na drodze wyjazdowej z Zakopanego w kierunku Poronina. Dalej korki na Zakopiance tworzą się pomiędzy Nowym Targiem a Klikuszową, gdzie samochody stają na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Kierowcy muszą odstać w kolejce również na wysokości Skomielnej Białej, gdzie trzeba zjechać z nowej, dwupasmowej Zakopianki na stary odcinek tej drogi.

Korkuje się również trasa alternatywna do Zakopianki, czyli droga wojewódzka 958 przez Chochołów i Czarny Dunajec.

Autostrada A6 w Szczecinie

Z kolei GDDKiA informuje, że utrudnienia są również na autostradzie A6 na odcinku pomiędzy węzłem Szczecin Podjuchy i węzłem Klucz jest zator spowodowany dużym natężeniem ruchu.

Korek autostrada A6 Foto: Google Maps
Korek autostrada A6

Droga S8 w Zduńskiej Woli

Korek na S8 pod Zduńską Wolą Foto: Google Maps
Korek na S8 pod Zduńską Wolą

Na drodze S8 w Zduńskiej Woli są utrudnienia po wypadku dwóch samochodów. Wprowadzone zostały objazdy, ponieważ cała trasa jest zablokowana pomiędzy węzłami wschód-zachód w Zduńskiej Woli (Łódzkie).

"S8 w Zduńskiej jest zablokowana. Wprowadzono objazd: zjazd na węźle Zduńska Wola Zachód, dalej drogą wojewódzką nr 482, a następnie ulicą Karsznicką do węzła Łask" - przekazał Piotr Szczepanik z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

S7 między Olsztynkiem a Ostródą

Korek na drodze S7 Foto: Google Maps
Korek na drodze S7

Najpierw doszło tam do zderzenia ciężarówki z autem osobowym, a potem do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Wprowadzone są objazdy starą "siódemką" i ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać dwie godziny.