Na ich trwałość wpływa cały osprzęt, a także technika jazdy kierowcy. Z innej zaś strony kolejne dyrektywy Unii Europejskiej spowodowały, że producenci zostali zmuszeni do wielu modyfikacji silników. Mają być oszczędne i emitować mniej substancji szkodliwych dla otoczenia. Nie zawsze idzie to później w parze z trwałością i niezawodnością, o osiągach już nie mówiąc.

W najnowszym wydaniu publikujemy nasz ranking najpopularniejszych silników benzynowych o poj. do 2 litrów. Sprawdzamy ich wady i zalety, trwałość i niezawodność. Zobaczcie, jak w naszym zestawieniu wypadają silniki Waszych aut. Żeby przedłużyć ich życie, należy o nie dbać. Przede wszystkim chodzi o właściwe oleje, jakość i częstość ich wymiany.

Auto Świat 39/2015
Auto Świat 39/2015

Niby wszystko jest oczywiste, ale nie zawsze. Dziś o tym też piszemy. Uwadze polecamy także "Wielki Poradnik Motoryzacyjny", naszą najnowszą pozycję wydawniczą, pełną praktycznych porad dla kierowców. Tym felietonem zaczynamy najnowsze wydanie Auto Świata. Jesteście ciekawi, co jest wcześniej?

Zaczynamy od aktualności, w których nie mogło zabraknąć premier z salonu we Frankfurcie. Na pierwszy ogień wzięliśmy Bntelya Bentayagę, Volkswagena Tiguana, Infiniti Q30 i wiele innych. Natomiast dla tych, którzy interesują się nowościami Audi przygotowaliśmy pierwsze porównanie nowego Audi A4 z BMW serii 3.

Natomiast testy zaczynamy od porównania Citroena C4 i Peugeota 308 – po jego lekturze dowiecie się, który francuski kompakt będzie lepszym wyborem. Dla osób poszukujących rodzinnego vana przygotowaliśmy test nowej generacji Volkswagena Tourana. Testy w tym tygodniu kończymy materiałem, który powinni przeczytać miłośnicy Alfy Romeo – bowiem tym razem przygotowaliśmy dla nich test wyjątkowej Giulietty w wersji Quadrifoglio Verde.

Na stronie 22 znajdziecie konfigurator Renault Kadjara. Natomiast od strony 28 do 40 proponujemy wam wielki ranking silników, w którym tym razem, oceniamy 65 silników benzynowych montowanych w samochodach 25 marek.

Dział Porady zaczynamy od materiału wyjaśniającego jak wybierać i jak często wymieniać oleje w aucie. Wyjaśniamy również wszystkie wątpliwości związane z tablicami rejestracyjnymi.

Natomiast w dziale używane powinien zainteresować was ranking Top 10: niedrogie auta klasy wyższej – w którym prezentujemy dziesięcioletnie limuzyny za mniej niż 10 tys. zł. Natomiast w cyklu odkrywamy tajemnice silników sprawdzamy jednostki napędowe 1.4-1.7 CRDi Hyundaia i Kii.

Zapraszamy do lektury