Zespół wyścigowy Łada Sport potwierdził swoją obecność w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych 2013. Będzie to pierwszy od czterech lat pełny sezon startów Łady w WTCC. Rosyjski producent wystawi dwa pojazdy. Głównym sponsorem zespołu została firma Lukoil, dobrze znany polskim kierowcom gigant naftowy.

Podczas konferencji prasowej Łada Sport, przedstawiciele teamu zaprezentowali kierowców, którzy będą walczyć w WTCC o punkty dla rosyjskiej ekipy. Szoferami Łady Granty 1600T zostali James Thompson oraz Aleksiej Dudukało. Ten drugi, dotychczas jeżdżący tylko Seatami, przyprowadził do Łady wsparcie finansowe Lukoil.

Łada w WTCC 2013 Foto: Auto Świat
Łada w WTCC 2013

„Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z tego, że Lukoil postanowił dołączyć do naszego zespołu i wspomóc nasz program WTCC” - powiedział szef Łady Sport, Wiktor Szapowałow – „Cały zespół jest bardzo zmotywowany i pracuje na pełnym gwizdku, żeby przygotować konkurencyjne samochody dla naszych kierowców. Z podekscytowaniem czekamy na pierwszy wyścig. Testy pokazały, że Granta jest szybkim samochodem z mocnym silnikiem. Wierzymy, że Aleksiej i James będą mogli rywalizować o czołowe lokaty w każdym wyścigu”.

Łada Granta 1600T WTCC jest napędzana motorem 1.6 turbo od firmy Oreca, który generuje blisko 240 KM. Moc na koła przednie przenosi 6-stopniowa skrzynia sekwencyjna. Jak do tej pory najlepszym wynikiem Łady Granty jest 11. miejsce na portugalskim torze Algavre w sezonie 2012.

Chevrolet Cruze kombi - praktyczny jak zwykle