• Tonino Lamborghini Roadster to kolekcja, z której największe elementy to sofa i fotele
  • W meblach wykorzystano cenne skóry (m.in. kozy), ceramikę, metal, marmur, aksamit i elementy lakierowane na błyszczący brąz

Prawie wszystko się zgadza. Słynne na całym świecie nazwisko i równie łatwo rozpoznawalny byk w logo. Wprawne oko wypatrzy jednak różnice. Choćby nieco inną kolorystykę nie wspominając o tym, że luksusowe produkty sygnowane są podpisem Tonino Lamborghini.

Tonino to syn założyciela słynnej włoskiej marki. Podczas gdy Ferrucio Lamborghini skupił się na motoryzacyjnej pasji (nie tylko samochody, ale i traktory), Tonino nie podążał ścieżką ojca, tylko zajął się wzornictwem i tworzeniem luksusowych dóbr takich jak zegarki, okulary czy różnej galanterii. Nie zabrakło także i unikalnych mebli (branża meblarska cieszy się sporym zainteresowaniem wśród producentów aut - własne kolekcje ma m.in. Aston Martin czy Mercedes). Oto jedna z najnowszych kolekcji. Oczywiście nietrudno odgadnąć nazewnictwo po jakie sięgnął Tonino Lamgorghini.

Nową kolekcję nazwano Roadster. Twórca chwali się, że to eleganckie meble wyróżniające się nie tylko wyjątkowym wykończeniem, ale i najwyższą jakością. W komunikacie prasowym wspomniano o bardzo cennych skórach (m.in. koziej skórze), ceramice, metalu, marmurze, aksamicie i elementach lakierowanych na błyszczący brąz.

Tonino Lamborghini Roadster to kolekcja, z której największe elementy to sofa i fotele. A jak je odpowiednio zareklamować? Oto przykłady. Twórcy chwalą się, że trzyosobową sofę projektowano tak, by nadać jej wrażenia aerodynamiki i miękkości. Fotele są zaś przedstawiane jako efekt najwyższego poziomu rzemieślniczej inżynierii. Do kompletu jeszcze stoliki Ninfea i Rummy oraz niewielki stolik kawowy z marmurowym blatem.

Wprawdzie o cenach jeszcze nie wspomniano, ale próżno oczekiwać okazji jak w dużych sieciowych salonach meblowych. Duże sofy sygnowane znakiem Tonino Lamborghini oferowano zależnie od wykończenia w cenie ok 15 – 20 tys. euro. Trudno liczyć na to, że w przypadku kolekcji Roadster będzie inaczej.