Piętnastoosobowy zespół z obu firm poświęcił na budowę modelu 8660 godzin - zarówno na samą budowę, jak i na prace badawczo rozwojowe. Na potrzeby projektu stworzono bowiem aż 20 nowych elementów, które wraz z 154 typami istniejących już klocków, a raczej elementów pochodzących z Lego Technic, posłużyły do budowy tego imponującego modelu.

Lamborghini Sián FKP 37 z LEGO ma identyczne wymiary jak prawdziwy samochód - co do milimetra. Ma 4980 mm długości, 2101 mm szerokości i 1133 mm wysokości. Całość waży 2200 kg! Panele jego nadwozia wykonano z sześciokątnych elementów, charakterystycznych dla języka projektowania marki. Są to także pierwsze elementy powstałe w Lego, na które naniesiono kolorową powłokę UV. Sam kolo zaś nałożono w oficjalnej lakierni Automobili Lamborghini. To porażający stopnień dbałości o detale.

Nazwę modelu Lamborghini, która w bolońskim dialekcie włoskiego znaczy "błyskawica" podkreślono za pomocą świetlnych linii wzdłuż nadwozia, mających kształt błyskawicy. Zadbali o to specjaliści od elektroniki z Lego.

Naturalnej wielkości Lamborghini Sián FKP 37 powstał w jednym egzemplarzu, ale fani marki nie muszą poprzestać wyłącznie na jego podziwianiu. W sklepach znaleźć można mniejszy model Lamborghini Sián, wykonany w skali 1:8. Mimo że mniejszy, ma on tę zaletę, że można go zbudować samemu we własnym domu.